Lista blogów » me, myself and I

YSL LIBRE - ZAPACH WOLNOŚCI I NIEZALEŻNOŚCI

Zobacz oryginał
YVES_SAINT_LAURENT_LIBRE_PARFUM%2B%25281

„Wolność to znak rozpoznawczy marki Yves Saint Laurent. Jest opowieścią o kobiecej sile.” To słowa twórcy jednej z najbardziej luksusowych marek na świecie, legendarnego francuskiego projektanta mody Yves Saint Laurenta. Do grona wizjonerów trafił ostatecznie w 1966 roku, gdy zatarł granice między płciami, przedstawiając pierwszy damski smoking. Libre, nowy zapach z pracowni Yves Saint Laurent Beauté, jest ucieleśnieniem słynnego damskiego tuxedo Le smoking i jego postępowego przesłania. 
Flakon Libre jest przepiękny, złote elementy, w tym logo YSL nadają całości luksusowego wymiaru i świetnie stapiają się z tym, co możemy znaleźć w środku. Jeżeli miałabym nadać jakiś kolor temu zapachowi, to właśnie byłby to złoty.
Libre otula ciało niczym miękki, ciepły woal. Pachnie dla mnie latem, promieniami złotego słońca, w których czujesz się atrakcyjna i pełna kobiecej siły.- rozgrzanym piaskiem, zmysłową wanilią i ochładzającym podmuchem relaksującej lawendy.


YVES_SAINT_LAURENT_LIBRE_PARFUM%2B%25282

Gdzieś z tyły głowy pojawia się myśl, że woń Libre Yves Saint Laurent brzmi jakoś znajomo i gdzieś już coś podobnego było… szczególnie możemy odnieść takie wrażenie zaraz po aplikacji perfum. Początek jest słodki i nasuwa skojarzenia z popularnymi słodkimi zapachami, których mamy już przesyt w perfumeriach. Jednak początkowa słodycz już po kilkunastu minutach znacznie łagodnieje, ustępując miejsca mieszance eleganckiej kobiecości.

I nie cukier, lecz białe kwiaty wychodzą na prowadzenie – upajający jaśmin i kwiat pomarańczy stapia się z subtelną lawendą. Jest też wanilia, która dosładza pięknie całość. W Libre Yves Saint Laurent bardzo podoba mi się ten balans pomiędzy wyrafinowaną słodyczą wanilii, a chłodnymi muśnięciami lawendy. Są eleganckie i wibrujące, z godziny na godzinę pokazuje zapach pokazuje nieco inne oblicze, jest wielopoziomowy. Libre to perfumy z klasą, ale uszytą na miarę wymagającego odbiorcy, podobnie jak YSL Black Opium. Przepiękna i bardzo ciekawa kompozycja dla każdej kobiety. 

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.