Lista blogów » Madzia Szymańska - blog lifestylowy

wybierz idealną herbatę na każdy nastrój.

Zobacz oryginał
1.JPG


Czy wiesz, że herbata może wpływać na Twój nastrój? Herbata może pobudzić Twój mózg i czujność, a także pomóc w chwilach smutku i stresu. Odpowiednio dobrana mieszanka, może przynieść nam wiele dobrego w zależności od tego w jakiej sytuacji się obecnie znajdujemy. Herbaty mają również mnóstwo korzyści zdrowotnych.

Przygotowałam dla Was kilka propozycji herbat na różne potrzeby i nastroje w ciągu dnia.

OBUDŹ SIĘ

Czarna herbata bądź chai mogą Ci doskonale obudzić. Jest to podstawowa herbata, która jest pijana na całym świecie do śniadania, a szczególnie w Indiach. Filiżanka herbaty o pojemności 160 ml zawiera 40-50 mg kofeiny, czyli więcej niż znajduje się w tej samej ilości kawy. 
Dzięki temu znacznie lepiej usprawnia koncentrację i zapamiętywanie oraz usuwa senność. 

PEŁNA ENERGII

Herbata imbirowa ma działanie poprawiające nastrój, co powoduje wzrost energii. Jest również idealna jako środek rozgrzewający, dając poczucie ciepła i komfortu. Idealna w zimowy czas.

POŻEGNAĆ SMUTEK

Herbata z trawy cytrynowej pomagać zwalczyć smutek i ciężkie chwile. Olejki eteryczne zwarte w herbacie uspakajają zmysły i pomagają się zrelaksować, wypocząć.

ODPRĘŻ SIĘ

Herbata miętowa pomaga w bólach migrenowych, a także, ułatwia zasypianie.

GOTOWA DO DZIAŁANIA

Masala chai jest idealnym rozwiązaniem, kiedy przed Tobą ciężki dzień w biurze, pełen spotkać i wypełniania stosu dokumentów. Mieszanka doskonale poradzi sobie z redukowaniem stresu i wysiłku fizycznego. Wypij filiżankę Masala chai po ciężkim dniu a szybko pokonasz stres i zmęczenie.

ŚPIJ DOBRZE

Herbata lawendowa to najskuteczniejsza opcja wywołania snu. Pozwala na dobry i spokojny sen. Filiżanka tej herbaty idealnie sprawdzi się wieczorową porą.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.