Lista blogów » Anrika i szafa gra
Kolejna sylwetka to sylwetka awangardowa, tej chyba niemusze żadnej z Was objaśniać, poniżej zdjęcia tejże sylwetki.
UBRANIA - TRENDY Jesień/Zima 2017/18
Zobacz oryginał pon., 09/10/2017 - 17:39Choć za oknem już szaro buro i ponuro, a najgorsze, że już zimno to pocieszające jest to, że wraz z nową porą roku jest nowy sezon i nowe trendy to, co lubimy najbardziej....
Tego sezonu nadal mamy bardzo dużo tendencji i trendów, ale dużo mniej niż w dwóch poprzednich sezonach. Trendów zaczyna być coraz mniej, czyżbyśmy cofali się kilkanaście sezonów wstecz, gdzie tych tendencji było kilka, ale za to były bardzo widoczne?
W tym sezonie nadal inspirujemy się minionymi latami i wracamy po trendy z ubiegłych lat, w odświeżonej oczywiście ich odsłonie. Wracamy do romantycznych i rewolucyjnych lat 20, zbuntowanych lat 70 i szalonych, nieco kiczowatych 80 lat, od lat 90 w tym sezonie już nieco odchodzimy i odpoczywamy od nich, gdyż rządziły one w dwóch poprzednich sezonach i zdążyły się już nam nieco przyjeść.
Lata 20 to wielka rewolucja i metamorfoza zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej. Wtedy to nastąpiło wyzwolenie się z ubrań krępujących ruchy i niewygodnych. A skoro mowa o latach 20 to w tym sezonie zabieramy z nich dużo trendów. Modne będą wszelkie piórkowe zdobienia zarówno te występujące przy odzieży, jak i przy dodatkach. Frędzle również będą nam powiewać przy ubraniach niczym w tamtych latach, powraca także kimonowa sukienka i kimonowe płaszcze, buty kitten heels a do butów zakładamy kabaretki. Powraca również moda na printy z lat 20 takie jak pepitka i groszki a z biżuterii mamy wielki comeback pereł, które co prawda zawsze towarzyszą kobiecie, ale w tym sezonie będą bardzo widoczne nie tylko jako biżuteria, ale również jako aplikacje ozdobne ubrań, a nawet czapek, beretów, torebek i butów, perły będą dosłownie wszędzie.
Jesteście już gotowe na ich wielki powrót?
Ciekawe co zabierzemy na ten sezon z buntowniczych lat 70?
Zabierzemy przede wszystkim styl boho i western girl, szeroką nogawkę u spodni, dekolt kopertowy, który będziemy tego sezonu nosiły u sukienek, bluzek i body, zabierzemy też welur, który jest już z nami od zeszłego sezonu. Tendencja, którą zapożyczymy z tamtych lat to także golf noszony do mary z marynarką. Moje drogie wiecie co jest największym hitem tego sezonu, nawiązujące do tamtych lat? Będzie to sztruks i kożuch !!! Tak kożuch i sztruks dobrze czytacie to będzie największy hicior tego sezonu!
Z szalonych, kiczowatych 80 lat na ten sezon zabieramy ogromne przerysowane marynary, najlepiej te w modną kratkę, których tego sezonu na ulicach będzie mnóstwo. Zabieramy również ubrania błyszczące, lakierowane, wręcz lateksowe i te z przezroczystościami, jak również z przerysowaną formą ogromne poduchy, bufki itp. Tendencją z tamtych lat będzie również łączenie ze sobą dwóch mocnych i przeciwstawnych barw np. czerwonego z niebieskim czy żółtego z fioletem. Gotowe już na takie mocne połączenia kolorystyczne?
Tego sezonu będzie przewaga trzech damskich sylwetek.
Pierwsza z nich to sylwetka ekscentryczna, która łączy ze sobą ubrania na pierwszy rzut oka niepasujące do siebie jak np. puchówka z sandałkami, tego sezonu takich dziwnych połączeń i wariacji będzie dużo, tym bardziej, że tej zimy nawet klapki są modne.... Czy znajdzie się jakaś odważna na takie buty w zimę w naszym polskim klimacie? Tym bardziej, że tego roku ma być zima stulecia....oby tylko się to nie sprawdziło meteorologą.
Kolejna sylwetka to sylwetka awangardowa, tej chyba niemusze żadnej z Was objaśniać, poniżej zdjęcia tejże sylwetki.
Trzecia sylwetka to sylwetka niekompletna. Taka sprawiająca wrażenie, że nie do końca jesteśmy ubrane i gotowe do wyjścia. Taka sylwetka to np.ogromna bluza czy też marynarka założona bez spodni lub sukienka na ramiączka do ciężkich kozaków.
Poniżej przedstawiam fasony tego sezonu:
fot.mat.prasowe
fot.mat.prasowe
fot.mat.prasowe
fot.mat.prasowe
Tendencje tego sezonu:
fot.mat.prasowe
fot.mat.prasowe
fot.mat.prasowe
Skoro już jesteśmy przy kolorach to poniżej zestawienie tych, które tego sezonu będą grały pierwsze skrzypce. A skoro mowa już o pierwszych skrzypcach to tego sezonu miano to wędruje do ognistej, krwistej i bardzo seksownej czerwieni. Lubicie ten kolor?
Najmodniejsze materiały sezonu :
Najmodniejsze dodatki:
Najmodniejsze torebki :
Najmodniejsze buty:
Ja w tym sezonie stawiam na ciepły kożuch, gdyż pogoda za oknem nie rozpieszcza.
Pokochałam też ogromne marynarki w kratę, których już kilka upolowałam i to w second handzie! Na szyji nadal zostawiam chokery a nawet dokładam grubsze i cieplejsze te golfikowe. Na nogi poszukuje skarpetkowe długie kozaki w moim ukochanym fioletowym kolorze, który wreszcie zeszłego sezonu powrócił do modowej gry, a na głowe poszukuje idealny kaszkiet.
Do ręki zabieram ze sobą dwie torebki do pary z modnymi paskami w białe napisy, które już mogliście podziwiać w poprzednim poście.
Trendy tego sezonu są bardzo skontrastowane zarówno rządzi grzeczna krata, jak i drapieżna panterka dla odważniejszych.
Wybór odnośnie butów i torebek na ten sezon też jest bardzo bogaty.
Kolczyki w tym sezonie nosimy nie do pary, zaś do pary nosimy torebki taki modowy psikus na ten sezon.
A na jakie trendy Wy Kochane postawicie tego sezonu ? Piszczie w komentarzach !
Miłej lektury i oglądania,
Czytajcie oglądajcie,inspirujcie się!
Pozdrawiam
Anrika
Zaloguj się, żeby dodać komentarz.















