Lista blogów » Babeczki na wybiegu!

Szybkie ciasto studenckie

Zobacz oryginał
SKŁADNIKI

2 szklanki mąki
1 i 1/3 szklanki cukru
troszkę sody
troszkę proszku do pieczenia
kilka orzechów
cynamon
3 jajka
2 jabłka
pół kostki margaryny do pieczenia
tabliczka czekolady
0,5 l mleka
1 opakowanie budyniu
1 opakowanie bitej śmietany albo śmietana 36% do ubicia 

Te składniki wystarczą do upieczenia ciasta na małej okrągłej formie i 5 babeczek.

PRZYGOTOWANIE

Przesypujemy mąkę, w osobnej misce ubijamy jajka z 1 szklanką cukru. Roztapiamy czekoladę "w kąpieli wodnej", a jabłka przesmażamy z cynamonem. Roztapiamy też pół kostki margaryny. Kiedy czekolada i margaryna ostygną dodajemy je do jajek i cukru, następnie dosypujemy stopniowo mąkę z proszkiem do pieczenia i sodą. wrzucamy drobno pokrojone orzechy. Gotowe ciasto wstawiamy do pieca na około 40 minut. W międzyczasie gotujemy budyń i przygotowujemy bitą śmietanę. A na patelni karmelizujemy cukier. Rozlewamy go w formie esów-floresów na papier do pieczenia. Kiedy ciasto jest gotowe to wyjmujemy je i pozostawiamy do ostygnięcia, następnie kroimy je na pół. Na dolną część kładziemy budyń i jabłka. Górną warstwę pokrywamy bitą śmietaną i ozdabiamy karmelem. 
Szybkie ciasto studenckie gotowe. Smacznego!

IMG_1882.JPG


IMG_1884.JPG


IMG_1898.JPG


IMG_1903.JPG



Zaloguj się, żeby dodać komentarz.