Lista blogów » n jnbjh

Sukienka do pracy – kolorystyka, materiał i fason

Zobacz oryginał

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne sukienki. Nie wszystkie one jednak nadają się do noszenia do pracy. W tym bowiem wypadku obowiązuje tak zwany dress code, zgodnie z którym sukienka do pracy powinna mieć odpowiedni kolor i fason. Musi być ona również uszyta z dobrej jakości tkaniny.

Zatem, jak wybrać sukienkę do pracy?

Wiele kobiet ma wątpliwości dotyczące tego, w jaki sposób wybrać sukienkę do pracy (tu przykładowe modele z intimiti.pl). Warto dodać, że w przypadku stylizacji do pracy można wymienić trzy style, w tym: business formal, business casual i smart casual. Zgodne z zasadami business formal sukienka musi sięgać za kolano oraz powinna mieć kolor szary lub granatowy. W przypadku business casual dopuszczalne są beże, popiele oraz brązy, zaś zasady dotyczące stylu smart casual są mniej rygorystyczne i dopuszczają szerszą paletę barw. We wszystkich jednak przypadkach należy unikać metalicznego połysku oraz koloru czarnego. Sukienka w kolorze czarnym jest traktowana jako stój koktajlowy i w miejscu pracy nie jest polecana. Może być noszona jedynie w przypadku połączenia z żakietem. 

Z jakiego materiału powinna być uszyta sukienka do pracy?

Godne polecenia tkaniny mają właściwości higroskopijne. Warto zwracać uwagę na wiskozę oraz satynę, która wytwarzana jest z surowców naturalnych. Poza tym, należy sięgać po produkty stanowiące połączenie włókien naturalnych i sztucznych, w tym bawełny z poliamidem lub poliestrem. Tego rodzaju materiały są miękkie w dotyku, przepuszczają powietrze oraz mniej się gniotą i są bardziej elastyczne. Sukienka musi mieć jednak swobodny krój, a materiał nie może opinać sylwetki. Tkanina nie powinna połyskiwać. W sytuacjach formalnych warto stawiać na wełnę, jedwab oraz bawełnę w jedwabiem. Podczas mniej oficjalnych sytuacji można nosić sukienki z bawełny.   

Jaki fason powinna mieć godna polecenia sukienka do pracy?

Sukienka do pracy może mieć kształt ołówkowy, koszulowy, kopertowy oraz trapezowy. Kształt ołówkowy mocno podkreśla sylwetkę i nie jest preferowany przez niektóre kobiety. Powinny one wówczas wybierać sukienki w kształcie trapezu, które maskują niedoskonałości sylwetki, w tym brak talii czy szerokie biodra. Panie mogą również wybierać uniwersalne sukienki rozkloszowane, które pasują do różnych typów sylwetki.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.