Lista blogów » Kolorowa dusza

Przykładowa pielęgnacja włosów kręconych – gwarantowany GDH!

Zobacz oryginał

Przykładowa pielęgnacja włosów kręconych

Cześć! Mam dla Was dzisiaj coś specjalnego – moja przykładowa pielęgnacja włosów kręconych. To mój ulubiony zestaw kosmetyków, który gwarantuje mi GHD. Co to jest GHD? „Good hair day” to dzień dobrych włosów.  Po wielu miesiącach prób w mojej pielęgnacji włosów w końcu znalazłam taki zestaw, którego moje loki kochają! Moje włosy są wysokoporowate, rozjaśniane. Nie na każdego takie połączenie zadziała tak, jak na moje loki. Warto jednak próbować i sprawdzać, jakie rozwiązania pasują do naszych włosów.

Mój ulubiony zestaw kosmetyków do włosów kręconych wysokoporowatych

piel%C4%99gnacja-w%C5%82os%C3%B3w-kr%C4%

Jak wygląda moja pielęgnacja krok po kroku?

  1. Przed myciem – jeśli mam taką możliwość – nakładam olej lniany na około pół godziny. Jeśli nie mam czasu – pomijam ten krok.
  2. Przystępuję do mycia metodą OMO. Najpierw na całą długość włosów nakładam odżywkę Joico K-Pakrekonstruująca włosy zniszczone i osłabione. To jest mój zdecydowany HIT z wszystkich odżywek – zawiera keratynę, którą moje włosy uwielbiają. Trzymam ją około 3-5 minut.
  3. Następnie myję głowę szamponem z tej samej serii Joico K-Pak. Nie szoruję włosów, w zasadzie myję jedynie skórę głowy, a nie same włosy.
  4. Spłukuję szampon i nakładam maskę emolientową, czyli Kallos Color. Daję ją od ucha w dół – przy nakładaniu na skórę głowy mogą wystąpić podrażnienia. Maskę trzymam około 5 minut i gdy mam ją na włosach przystępuję do czesania – moja szczotka jest z Michel Mercier. Włosy lepiej czesać z maską, bo łatwiej, szybciej i skuteczniej można je rozczesać. Włosów kręconych nie czesze się na sucho – mogą wtedy się połamać i zniszczyć.
  5. Zmywam maskę i delikatnie ściągam wodę z włosów – nie szoruję ich ręcznikiem, nie wyciskam na siłę. Następnie przechodzę do pozycji z głową w dół. Nakładam na ręce 3 pompki kremu stylizującego do loków – ISANA Locken & Kraft. Ten krem pięknie utrwala loki i sprawia, że wyglądają pięknie przez najbliższe 3-4 dni. Krem nakładam na włosy robiąc plopping – ugniatam włosy od dołu w kierunku głowy kilkukrotnie.
  6. Po tym zabiegu wiążę włosy w koszulkę bawełnianą i trzymam tak około 30-60 minut. Idę spać z mokrymi włosami.
  7. Rano nakładam odrobinę olejku silikonowego Umberto Giannini No More Frizz Vegan Curl Serum.

Został jeden kosmetyk ze zdjęcia – jest to szampon Babcia Agafia Balsam Do Włosów. Stosuję go gdy czuję, że z moimi włosami jest coś nie tak – czyli kiedy dotychczas działające produkty na nic się zdają. Ten szampon jest mocny, dlatego należy stosować go rzadko. Zmywa zgromadzone na włosach produkty i pozwala na ich odświeżenie. Jest bardzo tani.

To chyba tyle na dziś, jeśli macie jakieś pytania co do pielęgnacji przy poszczególnych produktów – dajcie znać w komentarzu. Jakie są Wasze ulubione zestawy?

Artykuł Przykładowa pielęgnacja włosów kręconych – gwarantowany GDH! pochodzi z serwisu KOLOROWA DUSZA: Blog o modzie, urodzie, zakupach i podróżach.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.