Lista blogów » Co można wyszukać w składzie do wynajęcia?

Przeprowadzkowy zawrót głowy. Jak się pakować by nie zwariować.

Zobacz oryginałZmiana miejsca pobytu na stałe, zmiana mieszkania zawsze wiąże się z przeprowadzkom zamieszaniem. Towarzyszy nam wtedy pytanie – jak dobrze wszystko zaplanować? Czy o wszystkim będę pamiętać? Jak się do tego zabrać?  Podpowiadamy o czego zacząć.


Punkt 1 planu

Najważniejszą częścią planu będzie posegregowanie rzeczy na te bardziej przydatne i na te mniej. Posortujmy je w głowie by potem w uporządkowany sposób zapisać w odpowiedniej kolejności.

Jeśli planujemy zabrać nasze meble należy je odpowiednio zabezpieczyć, tak by zniwelować możliwe uszkodzenia podczas przenoszenia i transportu. Wykorzystajmy do tego folię bąbelkową, folię stretch a ostre krawędzie osłońmy tekturowymi kątownikami. Miękkie gąbczaste osłonki też się przydadzą.

Kolejno zadbajmy o mniejsze przedmioty. Sprzęt RTV, drobne AGD także wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Ustabilizowanie ich w odpowiedniej pozycji bywa kluczowe dla poprawnego funkcjonowania więc pamiętaj o naklejkach góra/dół.

Nasze dobra takie jak książki, kolekcje płyt, zastawa umieśćmy w odpowiednio przystosowanych do przeprowadzek kartonach. Charakteryzują się ona grubszą tekturą oraz większą ilością warstw tak by mogły wytrzymać ciężar umieszczonych w nich rzeczach. Nie żałujmy wypełnień piankowych, tektury falistej. Kolejna warstwa zabezpieczeń z pewnością nie zaszkodzi zwłaszcza kruchym przedmiotom.

Przeprowadzka wraz z porządkiem  

Przy okazji całego przedsięwzięcia warto zrobić przegląd naszej szafy. Niepisana zasada mówi, że jeśli czegoś nie nosiliśmy przez 2 lata, to już tego nie założymy. Wróćmy pamięcią wstecz i zastanówmy czego najczęściej używaliśmy.

Grube kurtki, płaszcze, buty a także ręczniki, pościel i koce zapakujmy w worki próżniowe. Są pojemne a po odessaniu z nich powietrza, duże objętościowo paczki zmieniają się w małe poręczne pakunki. Zyskujemy więcej miejsca a ubrania zachowują świeżość i nie ulegają ubrudzeniu podczas transportu.

Drogocenne dla nas pamiątki, biżuteria zajmują wyjątkowe miejsce w naszych sercach dlatego wymagają szczególnej uwagi podczas przeprowadzki. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo a jeśli wymaga tego specyfikacja przedmiotu dodatkowo przeliczmy i opiszmy na liście przeprowadzkowej. Nie dopuść by przez niedopatrzenie gdzieś się zawieruszyły..

Ostatnia prosta 

Kończącym zadaniem będzie upewnienie się po raz kolejny czy wszystko mamy dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Sprawdźmy jeszcze raz czy dobrze zabezpieczyliśmy kruche przedmioty, sprzęty wrażliwe na wstrząsy. Przydadzą się nalepki z oznaczeniem kruche/szkło. Zróbmy listę z numeracją pudełek wraz z opisem ich zawartości. Podpiszmy kartony a na ich spodzie układajmy najcięższe rzeczy i te mniej przydatne, tak by po otworzeniu pudełka mieć pod ręką to co jest przydatne w pierwszej kolejności.

Zwróćmy uwagę na firmę przeprowadzkową, którą chcemy wynająć. Zapytajmy ile takich przeprowadzek zrealizowali w ciągu roku. Upewnijmy się jak nasze meble są ustawione podczas transportu, jak odchodzą się z kartonami zwierającymi delikatne przedmioty.

Kiedy okazuje się, że część naszych dóbr jest zbędna można przechować je w przystosowanych do tego magazynach Kangu. Większe boksy będą odpowiednie dla mebli, mniejsze idealnie sprawdzą się w przechowywaniu drobnych pakunków. Niegraniczony czasowo najem pozwala na korzystanie zarówno na krótki okres, jak i bezterminowo.

Jeśli jesteś tym szczęściarzem i posiadasz komfort pozostawienia na czas wyjazdu większości rzeczy w swoim mieszkaniu, zwróć uwagę by odłączyć sprzęt od prądu i okryć płótnem meble by zapobiec nadmiernemu zakurzeniu.                                                                                       Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.


Artykuł Przeprowadzkowy zawrót głowy. Jak się pakować by nie zwariować. pochodzi z serwisu .

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.