Lista blogów » MORE OR DRESS

MUST HAVE: SLIP DRESS BIELIŹNIANA SUKIENKA

Zobacz oryginał

 

sesja%2Bustka10.jpegDodaj podpis

Kiedy pokazałam siostrze swoją upolowaną w second handzie bieliźnianą sukienkę idealną, ta skwitowała ją krótko – wygląda jak koszula nocna. Jednym „slip dress” się podoba, innym nie – tak to z modą bywa. Ja zdecydowanie należę do fanek tego typu kiecek, zwłaszcza w odcieniu zmysłowej czerni, zwłaszcza o długości midi, zwłaszcza z głębszym dekoltem z tyłu niż z przodu. Satynowa bieliźniana sukienka pięknie okala sylwetkę w nienachalny sposób podkreślając jej atuty. Dodaje stylizacji pewnego rodzaju szlachetności i elegancji, wytworności oraz wyrafinowania.


blog%2Bpla%25C5%25BCa3.jpg


blog%2Bpla%25C5%25BCa4-crop.jpgBieliźniana sukienka to nie „wytwór” dzisiejszej mody. Bynajmniej. W latach 90. chętnie nosiły ją między innymi Jennifer Aniston i Gwyneth Paltrow. Potem przez jakiś czas odeszła w modowy niebyt, by po latach absencji znów brylować na salonach, wybiegach i w stylizacjach popularnych it girls. I nic nie wskazuje na rychły koniec bieliźnianego trendu. Wręcz przeciwnie.


blog%2Bpla%25C5%25BCa.jpg


blog%2Bpla%25C5%25BCa2.jpgBieliźnianą sukienkę na ramiączkach cechuje prostota formy. Tu nie ma miejsca na bogate zdobienia, skomplikowane cięcia i asymetrie. Na tym polega jej urok, który tkwi w prostocie i minimalizmie. Najczęściej wykonana jest z jedwabiu, błyszczącej satyny lub z materiału ją imitującego. I tak, siostra ma rację – łudząco przypomina koszulę nocną ;)


blog%2Bpla%25C5%25BCa1.jpgZ czym nosić bieliźnianą sukienkę? Slip dress najpiękniej prezentuje się w minimalistycznej oprawie z delikatnymi sandałkami na niewielkim obcasie lub klapkami. Dodajemy małą torebkę do ręki, w chłodniejsze dni zarzucamy długi płaszcz lub mięsisty cardigan. Blogerki oraz influencerki lubią zakładać pod nią zwykły t-shirt lub dopasowane golf. Tego typu opcja to świetny sposób na jesienną stylizację z wykorzystaniem slip dress. Zamiast golfu możemy zarzucić na wierzch oversizowy sweter.


Gdzie kupić bieliźnianą sukienkę? Znajdziecie ją zarówno w popularnych sieciówkach (H&M, Mnago, Zara), znanych sklepach internetowych ( Zalando, Answear Com, Domodi) oraz u rodzimych marek autorskich takich jak TOVA, LOVLI SILK czy NAOKO. Poniżej załączam kilka wybranych przeze mnie modeli z bezpośrednim „odsyłaczem” do danego modelu. 


sukienka%2Blovli%2Bsilk%2Bkola%25C5%25BC


LOVLI SILK do kupienia TUTAJ


sukienka%2Btova%2Bkola%25C5%25BC.jpg


TOVA do kupienia TUTAJ


sukienka%2Bkola%25C5%25BC.jpgBEC&BRIDGE/ZALANDO do kupienia TUTAJ


sukienka%2Blovli%2Bkola%25C5%25BC.jpg


LOVLI SILK do kupienia TUTAJ


sukienka%2Bnaoko%2Bkola%25C5%25BC.jpg


NAOKO do kupienia TUTAJ

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.