Lista blogów » Life by Mada

Kwietniowe Czytadła '15

Zobacz oryginał
1-kwiecien-15-czytadla-lifebymada.JPG


Córka śpi, a ja mając chwilę czasu postanowiłam stworzyć nowy cykl, który będzie się pojawiał na blogu co miesiąc, a mianowicie Czytadła. Często zdarza mi się zapominać o czytaniu, cykl ten ma być moim przypominaczem i motywatorem. I mam nadzieję, że dla was również taki się stanie.
Dziś chciałam podzielić się z wami książkami, które zamierzam przeczytać w kwietniu. Trzy pozycje, tylko i aż. Dla mnie wystarczająco. W związku z tym, że jestem teraz w temacie dzieciowym głęboko pochłonięta, dwie książki to miłe lekturki właśnie na temat dzieci. Chcę w tym miesiącu poczytać coś lekkiego, bo nie mam sił na ciężkie tematy. Wiem, że nie każdego może one zainteresują, ale może jednak..:) Jeśli nie, zajrzyjcie do książki numer trzy.:)

3-kwiecien-15-czytadlo-lifebymada.JPG

Pierwsza książka, którą chcę się zająć, a dokładniej już się zajęłam to "W Paryżu dzieci nie grymaszą" Pameli Druckerman. Opisuje styl wychowania francuskich dzieci porównując je z amerykańskimi. Książka pisana z przymrużeniem oka, ale może kilka porad w niej zawartych wypadałoby wypróbować, w sumie zobaczymy. Po kilku stronach - które już udało mi się przeczytać - książka pisana jest bardzo miłym i przystępnym językiem, taka lekka do poczytania.

Druga lekturka również w dziecięcym temacie to: "Dziecko dla odważnych. Szkoła przetrwania." Leszka K. Talko. Do kupna zainteresował mnie jej opis: "SOS! W domu pojawia się małe stworzenie, które ryczy nie na żarty, za krótko śpi, ssie palec robi kupy i dziwnie na ciebie patrzy. (...) Jakim cudem ludzkość nie wymarła, skoro tyle wysiłku trzeba włożyć w wychowanie jednego dziecka? A przecież są tacy, co mają dwójkę czy, uchowaj Boże, piątkę! Więc co? Nie śpią 10 lat z rzędu?" Po takim opisie, jak tu teraz jej nie przeczytać? No jak?:)

Po dwóch lekkich książkach trzecia to będzie inna bajka. Trochę cięższa, trochę poradnikowa, trochę psychologiczna, czyli to co lubię. "Success and Change" Mateusza Grzesiaka polskiego coach'a, którego kilka miesięcy temu wynalazłam, bardzo lubię słuchać i oglądać, i teraz zobaczymy co ciekawego pisze;). Książka na zakończenie miesiąca dla mnie idealna. Mam nadzieję, że doda mi powera i wiele mnie nauczy na temat psychologi sukcesu i zarządzania sobą.

2-kwiecien-15-czytadlo-lifebymada.JPG

I to wszystkie książki na ten miesiąc. A wy co macie teraz w planach przeczytać albo co już czytacie? I co polecacie? Napiszcie w komentarzu, chętnie poczytam wasze propozycje i może z którejś skorzystam w kolejnych miesiącach.:)
Miłego dnia,
Magda :*

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.