Lista blogów » Life by Mada

Jak sobie poradzić z niechcianymi prezentami

Zobacz oryginał
Regalos-de-Navidad.jpeg

zdjęcie: link
 
Może ten wpis powinien powstać po świętach, jednak piszę go ku przestrodze osób, 
które nadal się zastanawiają i jeszcze prezentów nie kupiły.

Każdy chyba choć raz w swoim życiu dostał niechciany prezent. Mnie się to zdarzyło naprawdę wiele razy. Dlatego sama zawsze dokładnie staram się przemyśleć co komuś może się naprawdę przydać. Lubię prezenty praktyczne. Prezenty dekoracyjne, czy ubrania to moim zdaniem faux pas szczególnie jeśli nie znamy blisko osoby obdarowywanej

(w innym przypadku jest to dobry pomysł). Jednak z tą praktycznością również nie jest tak kolorowo. Kiedyś dostałam podkoszulkę (od osoby, która tak naprawdę mnie nie znała), której nigdy nie założyłam, nawet próbowałam, ale to nie był mój styl. Innym pomysłem były ręczniki... Mój Mąż za to w tamtym roku dostał żel pod prysznic i antyperspirant - hehe nie wiem czy to miała być jakaś aluzja - aczkolwiek produkty te leżały leżały i czekały na swoją kolej, aż w końcu się nie doczekały. Żeby nie było, myjemy się. :)
Powiedzcie, że wam również takie rzeczy się zdarzały, czy może to coś jest ze mną nie tak.

Prezenty wtopy biorą się z nieprzygotowania i zakupów na ostatnią chwilę byleby było. Dlatego ważne jest wcześniejsze zaplanowanie prezentów dla najbliższych, aby uchronić się przed wpadką, pisałam o tym TUTAJ. Pamiętaj, że został jeszcze tydzień.:)

Wracając do tematu dzisiejszego wpisu. Chciałam się z wami podzielić kilkoma prostymi pomysłami co zrobić z niechcianymi prezentami - niektóre zdarzyło mi się wdrożyć w życie.

Zachować - chyba najprostsza sprawa. Mimo, że prezent nam się nie spodobał, zachowujemy go i używamy. Takie prezenty to np. żele pod prysznic, ręczniki czy pościel.

Rzeczy niepewne - mogą to być rzeczy bardzo przydatne, ale nie dla nas lub takie które może kiedyś się przydadzą. Moja rada to schować do pudła z rzeczami, z którymi nie wiemy co zrobić (każdy na pewno ma takie w domu:)). Po jakimś czasie podczas przeglądania i segregacji może okaże się, że dana rzecz nam się jednak przyda, jeśli nie przechodzimy do kolejnych podpunktów.

Oddać - fajną sprawą jest oddanie niechcianej rzeczy na cele charytatywne lub potrzebującym, np. jakiejś biednej rodzinie, lub po prostu oddać komuś kto może skorzystać z takiego prezentu.

Sprzedać - inną alternatywą jest po prostu sprzedać niechciany prezent. Na pewno znajdzie się osoba, której dana rzecz będzie się podobać, a my zarobimy sobie trochę grosza.

Wyrzucić - moim zdaniem najgorsze co możemy zrobić z prezentem. Tego nie polecam, bo jak widzicie powyżej mamy wiele innych lepszych rozwiązań.

url.jpg

zdjęcie: link

Święta są czasem kontemplacji, przemyśleń i miłego spędzenia ich z rodziną. Każdy ma być uśmiechnięty. Zjeść pieroga, pogadać, pośmiać się.
Prezenty mają bardziej umilić nam ten czas. Nie muszą być mega drogie i wymyślne. NIE POWINNY NIBY BYĆ ZWIERZĘTA!! To powinien być upominek, który sprawi uśmiech na naszej twarzy. Kupowanie czy robienie własnoręcznie prezentów ma również przynosić nam radość. Bo po co innego to robić?

Uwielbiam klimat świąt i oczekiwania na pierwszą gwiazdkę. Uwielbiam sprawiać bliskim radość. Uwielbiam patrzeć jak rozpakowują swoje prezenty. Sama również uwielbiam dostawać prezenty, szczególnie takie o których marzyłam.:)

Jednak jeśli zdarzy ci się dostać prezent niewypał, pamiętaj żeby nie zrobić przykrości innym osobom. Lepiej nie komentuj tego i udawaj, że się cieszysz. Prezenty mają umilić nam święta, więc ciesz się, aby inni byli również zadowoleni. A co zrobisz z nim potem, to już twoja sprawa.:)

A wy co myślicie o niechcianych prezentach? Zdarzyło się Wam takie kiedyś dostać a może kupić? Co wtedy zrobiliście? Dajcie znać w komentarzach.:)

Pozdrawiam,
Mada:)

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.