Lista blogów » Co można wyszukać w składzie do wynajęcia?

Jak przygotować dom na zwierzaka?

Zobacz oryginał

Podjęcie decyzji o nowym członku rodziny to diametralna zmiana dla wszystkich domowników. Bez dwóch zdań wydarzenie to wiąże się z ogromną radością i ekscytacją, lecz musimy pamiętać o zapewnieniu maluchowi dobrych i bezpiecznych warunków w mieszkaniu. Im lepiej przygotujemy przestrzeń, tym łatwiej przejdziemy przez pierwsze, wspólne miesiące nowej sytuacji.

O czym pamiętać zanim futrzak pojawi się w naszym domu?

Bez względu na to, czy kupiliśmy małego, słodkiego szczeniaka, czy zdecydowaliśmy się na adopcje kota ze schroniska – zawsze warto być przygotowanym na różne scenariusze. Nowy członek rodziny będzie w nowej, stresującej sytuacji i zanim przyzwyczai się do panujących warunków może wyrażać stres i redukować napięcie poprzez na przykład gryzienie lub drapanie mebli.

Reorganizacja domu na przybycie zwierzaka

Kluczowym aspektem nowej organizacji życia domowego będzie z pewnością usunięcie z pola widzenia wszystkich niebezpiecznych i wartościowych przedmiotów. Konieczne będzie znalezienie nowego, niedostępnego dla czworonoga miejsca na takie rzeczy jak: kable, ostre przedmioty, trujące rośliny, czy detergenty. W celu zadbania o dobytek warto również zabezpieczyć boki drzwi, szafek, łóżek i kanap.

Zabezpieczenie podłóg i schodów przed czworonogiem

Szczególnie w pierwszych dniach życia z futrzakiem należy zapomnieć o wszelkich dodatkach na podłogę jak dywaniki i dywany. Etap uczenia zwierzaka czystości wymaga nie lada cierpliwości i wyrozumiałości – a na typ etapie materiał na podłodze może zostać potraktowany jako kolejna mata do załatwiania potrzeb fizjologicznych. Dodatkowo, materiały z frędzlami mogą według ciekawskiego malucha służyć do zabawy, a co za tym idzie – ulec zniszczeniu.

Bezpieczne miejsce dla zwierzaka w domu

Aby pomóc zwierzakowi się zaaklimatyzować w mieszkaniu, warto sięgnąć po polecane przez behawiorystów rozwiązania takie jak pudełka, transportery, czy klatki. Jedno miejsce, w którym zwierzak może skrywać się na początku swojej przygody z nowymi opiekunami pozwala zredukować stres. Wybór położenia klatki lub transportera jest wbrew pozorom bardzo istotny. To powinno być miejsce, w którym zwierzak ma możliwość wypocząć i odciąć się od nadmiaru bodźców. Warto zwrócić uwagę na omijanie szlaków komunikacyjnych w domu, czyli przestrzeni, w których często przemieszczają się domownicy. W takim miejscu zwierzę nie będzie mogło zaznać spokoju i stanie się jeszcze bardziej pobudzone.

Akcesoria potrzebne do prawidłowego rozwoju zwierzaka

Usunięcie niebezpieczeństw i miejsce na pierwsze dni to nie wszystko! Kolejnym  krokiem będzie dostosowanie przestrzeni do potrzeb zwierzaka. Co to oznacza? Kot będzie potrzebował drapaka, kuwety, legowiska, czy odpowiedniego rozmieszczenia akcesoriów do zabawy w domu. Pies z kolei miejsca na miski, karmę, miejsca do leżenia, przestrzeni do zabawy. Pomieszczenie tego wszystkiego to nie lada wyzwanie!

Gdzie przechować niepotrzebne rzeczy?

Zwierzak w domu to całkiem nowe podejście do codzienności. Oprócz wyzwania z wychowaniem i poznaniem małego futrzaka opiekunowie zmierzą się z potrzebą przeorganizowania dotychczasowego życia domowego. Zrobienie miejsca na kolejnego członka rodziny sprawi, że część rzeczy może nie mieć już swojego miejsca. Co zatem zrobić z nadmiarem rzeczy, które zostaną nam po reorganizacji?  Mamy na to rozwiązanie! Kangu Self Storage oferuje ekstra miejsce na Twoje rzeczy! U nas wynajmiesz magazyn od 1 m² z nieograniczonym dostępem do swojego boksu. Meble, dywany, sprzęty sportowe, ubrania i inne. Wszystko to, przechowasz w Kangu Self Storage.
Od 2011 r. Kangu Self Storage specjalizuje się w wynajmie powierzchni magazynowej. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami. W naszych magazynach samoobsługowych przechowywaliśmy już dosłownie wszystko – od mebli, przez sprzęt elektroniczny i dokumenty, aż po kartony z bibelotami.

Artykuł Jak przygotować dom na zwierzaka? pochodzi z serwisu .

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.