Lista blogów » Co można wyszukać w składzie do wynajęcia?

Imprezy okolicznościowe – dobre przygotowanie to podstawa

Zobacz oryginał

Sezon wiosenny i letni sprzyja organizacji wielu przyjęć na dworze zwłaszcza gdy dopisuje pogoda a promienie słońca nas rozpieszczają po szarej zimie. Przygotowując się do nich musimy pamiętać o wielu aspektach. Zaczynając od wyboru lokalizacji poprzez odpowiedni wystrój, kończąc na poczęstunku i oprawie muzycznej.

Odpowiednie miejsce kluczem do sukcesu

Wybierając odpowiednie miejsce na przyjęcie okolicznościowe dobrze jest poznać wcześniej preferencje gości oraz zapytać o styl w jakim ma być zorganizowane. Zapoznanie się z oczekiwanym charakterem spotkania to podstawa.

Dla rodzinnych małych zjazdów idealna będzie kameralna sala bądź malowniczy, nieduży ogród. Szykując przyjęcie urodzinowe dziecka warto zapewnić małym gościom większą przestrzeń tak by mogły swobodnie uczestniczyć w zorganizowanych dla nich grach i zabawach.

Przyjęcia weselne wymagają bardzo dobrej komunikacji z parą młodą więc rzetelnie przeprowadzona rozmowa co do ich oczekiwań z pewnością wiele ułatwi na początku. Przy organizacji mini koncertu koniecznie sprawdź akustykę sali i czy są wyznaczone miejsca do siedzenia oraz tańczenia. Jeśli koncert miałby się odbyć na dworze, pamiętaj o zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom.

Zbuduj klimat poprzez wystrój  

Każda forma przyjęcia wymaga odpowiedniego klimatu, który tuż po gościach tworzą odpowiednie aranżacje. Podstawą będą stoły – okrągłe stworzą klimat glamour, podłużne będą sprzyjały integracji gości. Nie zapomnij o odpowiednim doborze krzeseł, przede wszystkim sprawdź czy są wygodne. Nie ma nic gorszego niż wpijające się oparcie w plecy.  Obrusy na stołach i pokrowce na krzesłach nie tylko zapewnią ochronę przed zabrudzeniami ale przysłużą się do nadania odpowiedniego klimatu.

Drugim ważnym elementem będą kompozycje kwiatowe, które umieszczone na stołach, sali czy dodatkowo w ogrodzie przysłużą do zbudowania właściwego charakteru przyjęcia.

Na koniec skupmy się na doborze odpowiedniego oświetlenia. Lampiony, ledy, girlandy świetlne, girlandy solarne pomogą nam uzyskać dyskotekowy lub romantyczny klimat podczas spotkania.

Pomyśl o tematycznej zastawie. Różnorodność dostępnych wzorów może utrudnić zdecydowany wybór ale skup się na motywie przewodnim przyjęcia. Kolorowe ozdoby dla dzieci jak balony i papierowe girlandy oraz dodatkowa atrakcja w postaci animatora z pewnością dostarczy wiele radości. Tu odpowiednim uzupełnieniem stołu będą kolorowe, papierowe talerzyki, kubeczki, słomki i serwetki z ulubionymi bohaterami kreskówek czy filmów.

Kolejne eventy – gdzie przechować wszystko ?

Zorganizowaliśmy, zaaranżowaliśmy, przyjęcie się odbyło a co zrobić ze wszystkim po zakończeniu? Posiadanie tylu rekwizytów w swoich zasobach wymaga odpowiedniego miejsca do ich przechowania. Stoły czy krzesła potrzebują więcej przestrzeni. Dodatkowo nie powinny być narażone na czynniki zewnętrzne, zwłaszcza w zimie gdyż nie posłużą nam długo. Podobnie jest z tekstyliami, jeśli mają służyć kolejnym gościom ich zabezpieczenie jest kluczowe dla ich trwałości. Oświetlenie oraz sprzęt, który służy oprawie muzycznej wymagają suchego i dobrze zabezpieczonego miejsca natomiast rekwizyty służące dzieciom w grach i zabawach należy zabezpieczyć przed kurzem.

O to wszystko zadbają przestrzenie magazynowe w Kangu. Przechowując mądrze przedłużasz ich żywotność i chronisz przed zniszczeniem. Ulokowane w wewnętrznych halach z dostępem 24/7 posłużą Tobie i Twoim gościom wielokrotnie.

Artykuł Imprezy okolicznościowe – dobre przygotowanie to podstawa pochodzi z serwisu .

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.