Gluten Free Pancakes
Zobacz oryginał pt., 20/02/2015 - 01:25Hej,
Dziś mam dla Was alternatywę do tradycyjnych naleśników a mianowicie przepis na naleśniki bezglutenowe.
Przyznam szczerze, że nie ściągnęłam przepisu z internetu ani żadnej książki kucharskiej tylko z wyobraźni.
Od niedawna jestem na diecie bezglutenowej i wymyślam co mogę zjeść aby było to dla mnie zdrowe.
1. Naleśniki bezglutenowe na słodko
750ml mleka do wyboru: sojowego, kokosowego, z orzechów laskowych lub migdałów (do wyboru wg upodobania)
2 jajka
1 szkl mąki kukurydzianej
7 łyżek stołowych oleju
Całość łączymy i mieszamy na gładką masę przypominającą gęstą śmietanę jak przy tradycyjnym cieście naleśnikowym i na sam koniec dodajemy olej. Całość mieszamy.
Ciasto wylewamy na rozgrzaną patelnię już bez konieczności roztapiania oleju czy słoniny.
Smażymy z obu stron.
Jako dodatek połączyłam biały tłusty ser, 2 spażone wrzątkiem żółtka jajek, serek waniliowy Jogobella, cukier waniliowy i cynamon.
Natomiast do pozostałych naleśników proponuję świeży dżem domowej roboty z dowolnych ulubionych owoców.
2. Naleśniki bezglutenowe na słono
750ml mleka sojowego
2 jajka
1 szkl mąki kukurydzianej
7 łyżek stołowych oleju
Dodatek:
Paczka 400g świeżego lub mrożonego szpinaku
1 średnia cebula
2-3 ząbki czosnku
pieprz
opakowanie sera feta
ok. 10 -15 kawałków suszonych pomidorów
natka pietruszki
oregano, bazylia, sól czosnkowa opcjonalnie
Podsmażamy cebulkę na margarynie zwykłej lub oleju, gdy się zarumieni dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek, chwilę smażymy całośc, mieszamy i dodajemy szpinak.
Całość smażymy dotąd aż sok ze szpinaku się zredukuje.
Następnie kroimy ser feta i suszone pomidory w kosteczkę. Składniki dodajemy na patelnię i mieszamy. Posypujemy świeżo mielonym pieprzem i natką pietruszki. Opcjonalnie dodajemy sól czosnkową, bazylię i oregano dla wzmocnienia smaku.
Pamiętajcie - Nie dodajemy już soli ponieważ ser feta jest bardzo słony.
Gorące naleśniki przekładamy gorącym farszem i kosztujemy.
Smacznego!!!
Zaloguj się, żeby dodać komentarz.



