Lista blogów » Life by Mada

DIY tutorial: Jak zrobić pompon i zakładki do książek z włóczki

Zobacz oryginał
2pompony-zakladki-diy-lifebymada-230215.

Sięgając po papierowe książki jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się abym jakąś przeczytała za jednym posiedzeniem. No dobra, może i się zdarzyło, ale musiała być naprawdę cienka. Nie posiadłam jeszcze daru szybkiego czytania - może w przyszłości...... dlatego też posiadanie i używanie zakładek to u mnie norma. Nie cierpię odkładać otwartych książek na drugą stronę, tak że potem w miejscu, w którym skończyłam czytać jest znaczne odgniecenie. Po prostu zakładka u mnie musi być. 
Kiedyś zdarzało się, że wkładałam w książkę to co akurat miałam pod ręką, np. paragon, później zaczęłam robić własne papierowe zakładki, np. z jakąś motywującą sentencją itp. 
Gdzieś kiedyś w necie znalazłam pomysł na zakładkę z włóczki, który mi umknął, ale ostatnio bawiąc się sporo włóczką ten pomysł do głowy powrócił, wypróbowałam i pomyślałam, że może i wam takie szybkie diy się spodoba. Zapraszam.


Co potrzeba:
+ włóczka (ja miałam akrylową)
+ nożyczki


1pompon-diy-tutorial-lifebymada-23-02-15
1. Sporą ilość włóczki nawlekamy na 3 palce. 2. Zdejmujemy włóczkę, a uciętą nitką wiążemy ją na supeł. 3. Odmierzamy długość zakładki dodając naddatek 2cm i wycinamy dwa razy tą samą długość z włóczki (np. długość zakładki ma być 20 cm to tniemy z włóczki 2x po 40cm). 4. Zawiązujemy obie nitki po środku. 5 i 6. Tniemy włóczkę. 7 i 8. Aby powstał pompon bardzo dokładnie obcinamy powstałe frędzle, jak najbliżej nasady i pompon gotowy. 9. Na zakończenie opcjonalnie wiążemy końcówkę zakładki.


1pompony-zakladki-diy-lifebymada-230215.


4pompony-zakladki-diy-lifebymada-230215.


3pompony-zakladki-diy-lifebymada-230215.


Pompony jako zakładki do książek, świetnie się sprawdzają i fajnie prezentują. Jeśli posiadacie dzieci, zrobienie takiej własnej zakładki na pewno będzie dla nich frajdą. 
Może być to również fajna zabawka dla naszego zwierzaka. Mój kociak upodobał sobie już tą białą i nie rozstaje się z nią na krok. :)
A wy używacie zakładek do książek?
xoxo,
Mada:)


Zaloguj się, żeby dodać komentarz.