Lista blogów » Amour-15

DEPILACJA DEPILATOREM - CO ZROBIĆ ABY ZMNIEJSZYĆ BÓL? MOJE SPOSOBY

Zobacz oryginał
depilacja_depilatorem.JPG
W ostatnim wpisie omówiłam temat mojej pielęgnacji stóp, dzisiaj przejdę nieco wyżej i przedstawię Wam moje patenty na letnią depilację depilatorem. Długo korzystałam z jednorazowych maszynek, ale zaczynało to być mocno męczące, więc przerzuciłam się na coś co da długotrwały efekt. Jeżeli jesteście ciekawe jakiego sprzętu używam, co zrobić aby depilacja depilatorem była mniej bolesna - zapraszam do dalszej części wpisu!
PRZED DEPILACJĄ 

Cały "rytuał" zaczynam zazwyczaj wieczorem podczas kąpieli. Podstawą depilacji jest gruboziarnisty peeling, ostatnio pokochałam te naturalne z kawą. Peelinguję całe ciało, staram się masować skórę przez kilka minut aby pozbyć się całego martwego naskórka. Na noc kładę grubą warstwę balsamu do ciała i dopiero rano sięgam po depilator. 
pielegnacja_ciala_przed_depilacja.JPG


JAK UŻYWAĆ DEPILATORA ABY MAKSYMALNIE ZMINIMALIZOWAĆ BÓL

Nie da się ukryć, że proces depilacji jest dość bolesny, przynajmniej na początku. Warto przede wszystkim zacząć od miejsc gdzie skóra jest najmniej wrażliwa, czyli np. okolice piszczeli. Polecam też dodatkowo napiąć skórę rękoma. Jest to dość czasochłonne, dlatego pamiętajcie aby zarezerwować sobie na to co najmniej godzinę. Ja zazwyczaj dzielę sobie to na kilka partii, zaczynam od łydek i pach,a za jakiś czas uda i okolice bikini. 

Idealną opcją jest rękawica chłodząca lub gotowe nakładki dołączone do depilatora. Jeśli jednak nie posiadacie ani tego ani tego opcją alternatywną może być np. ręcznik z kostkami lodu. Zimno dobrze neutralizuje ból więc warto przykładać sobie taki okład co jakiś czas.

Jeżeli zaś ból jest mocno nie do wytrzymania można sięgnąć po tabletkę przeciwbólową przed depilacją, przynajmniej tą pierwszą. Każde kolejne podejście będzie bolało o wiele mniej. Dla pełnoletniej części polecam coś co sama stosuję czyli mocniejszy drink :D. Przed pierwszą depilacją pach w moim przypadku bez alkoholu by się nie obeszło ☺. 

Depilacja depilatorem daje efekt gładkich nóg na kilka tygodni, jednak ja sięgam po niego co kilka dni i usuwam na bieżąco pojedyncze włoski, które np. pominęłam ostatnim razem lub jeśli coś szybciej odrosło. Wtedy pojęcie bólu praktycznie nie ma miejsca. 
gladkie_nogi_po_depilatorze.JPGPO DEPILACJI

Może się zdarzyć, że po depilacji nasza skóra będzie wyglądała na podrażnioną - czerwone krostki etc. W moim przypadku znika to do godziny, ale tutaj na pewno sprawdzi się niezawodny Sudocrem. Zawsze staram się maksymalnie nawilżyć swoją skórę bezpośrednio po zabiegu, zapewni to piękny efekt. 
gladkie_nogi.JPG


JAKIEGO SPRZĘTU UŻYWAM I NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Model mojego depilatora jest dość stary, używam Braun Slik-epil Xpressive 7180. Posiada trzy wymienne nakładki masujące, niestety jest zasilany jedynie sieciowo (tylko głowicę można umyć pod bieżącą wodą). Przy wyborze depilatora warto szukać takiego, którego można używać pod prysznicem. Mój model posiada lampkę dzięki której depilacja jest o wiele bardziej dokładna. Jak już wcześniej wspomniałam nakładka chłodząca oraz masująca będzie dodatkowym atutem. 
depilator_braun_slik.JPG

Jakie są Wasze doświadczenia z depilatorem? Może macie jakieś patenty aby zmniejszyć ból? Koniecznie dajcie znać! 

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.