Lista blogów » Amour-15

CO KUPIĆ NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA? KILKA POMYSŁÓW NA PREZENT DLA SENIORA

Zobacz oryginał
pomysl_na_przent_dla_babci_i_dziadka.jpg
Za kilkanaście dni Dzień Babci i Dziadka czyli osób które w niewątpliwy sposób wpływają na nasze życie. Jedni mają z nimi lepszy kontakt, drudzy gorszy - czasami po prostu różnica pokoleń jest naprawdę odczuwalna. Jednak warto pamiętać o naszych Seniorach tego dnia, w końcu to osoby które są z Nami od pierwszych dni. Mi czasami łatwiej jest powiedzieć coś babci niż mamie! Przygotowałam dla Was małą ściągawkę z pomysłami na prezent dla Babci i Dziadka z różnych półek cenowych, aczkolwiek starałam się nie przekroczyć 100 zł.
KOSMETYKI 

Zacznę właśnie od tej kategorii, bo to w końcu nieodłączny element mojego bloga. Możemy pokusić się na gotowe prezenty, ale warto pamiętać o kilu zasadach dobierając taki gotowy zestaw kosmetyków. Przede wszystkim liczy się tutaj funkcjonalność czyli dla starszych osób coś takiego jak olejek pod prysznic może okazać się całkowicie zbędny, bo w domu jest tylko wanna itp. Należy mieć na uwadze to jak bardzo nasza babcia czy dziadek jest "na czasie" -  większość ogranicza się do pokrzywowego szamponu i szarego mydła. . Druga sprawa to potrzeby starszego człowieka - niektóre rodzaje kosmetyków - myślę, że płyn micelarny czy jakaś pasta do włosów będzie kompletnie nie na miejscu. Myślę, że nawet łatwiej będzie skomponować taki zestaw samemu i dobrać kosmetyki do  konkretnego wieku i potrzeb. Szczególnie polecam rozejrzeć się za kosmetykami do golenia dla dziadków oraz kosmetykami do włosów dla babć. Może jakaś ciekawa szczotka? Kto zabroni być babci 'cool' :-)
prezent_dla_babci_i_dziadka.jpg


KOLOROWANKI ANTYSTRESOWE I PUZZLE dla Seniorów siedzących i leżących 

Tak, dobrze czytacie! Znam seniorów, którzy bardzo się z takiego prezentu ucieszyli! Oczywiście nie muszą to być kolorowanki antystresowe, a nawet zwykłe, generalnie wszystko zależy od wieku i od wzroku. Warto i bardzo łatwo takie coś wybadać - wystarczy pokazać, że samemu korzysta się z takiej kolorowanki i zobaczyć reakcję. Podobnie jeśli chodzi o puzzle - szczególnie kiedy Nasz Senior jest już raczej leżący/siedzący i nie może pozwolić sobie na większy ruch. Takie puzzle z pewnością pobudzą kreatywność i dadzą zajęcie na nudny dzień. 
DSC_0012.JPG


COŚ DLA ZDROWIA

Myślę, że dla każdej Babci i dla każdego Dziadka zastrzyk witamin będzie dobrą opcją. W aptekach czekają na Nas gotowe preparaty typu Biovital Zdrowie czy Doppelherz, wystarczy dodać kokardkę i prezent gotowy! Jeśli nie jesteście zwolennikami takich 'syropów' możecie zastąpić go np. koszem owoców, chociaż Biovital spisze się na pewno o wiele lepiej :-)
prezent_na_dzien_babci_i_dziadka.jpg

Jakie są Wasze pomysły na prezent dla Babci i Dziadka? Podzielcie się swoimi patentami w komentarzach! 

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.