Lista blogów » Try To Save It

Christmas Market in Wroclaw

Zobacz oryginał
Witajcie!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jeden z największych i najpiękniejszych jarmarków w Polsce. Na miesiąc przed Świętami Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców miasta oraz turystów czeka mnóstwo sklepików, niespodzianek i atrakcji. Spacerując po Rynku i Placu Solnym znaleźć można nie tylko aromatyczny napój (podawany w unikatowych kubkach w kształcie buta) i słodycze, ale także specjały: holenderskie i włoskie sery, węgierskie wędliny, hiszpańskie przysmaki, regionalne miody i wyroby cukiernicze, a także świąteczne słodkości: praliny, gofry, chałwę, owoce i bakalie. Jest też sporo atrakcji dla dzieci, jak choćby skrzynka na listy do Świętego Mikołaja, liczne karuzele i ruchome teatrzyki.
Mimo, że z pracy na wrocławski Rynek mam rzut beretem, to jednak bardzo rzadko go odwiedzam. Najczęściej za to szukam wymówek, by go znów ominąć - a to pogoda niezbyt odpowiednia, brak czasu i chęci, nie ma odpowiedniego towarzystwa do wspólnego spacerowania, a tak w ogóle to nie przepadam za tłumem obcych ludzi w jednym miejscu. Mam wrażenie, że w tym roku wrocławski Jarmark odwiedza naprawdę rekordowa liczba osób! Jedyną chwilą, gdy jest troszkę spokojniej są poranki, tuż po otwarciu. Można wtedy zajrzeć do drewnianych domków i obejrzeć ciekawe wyroby, bądź poszukać czegoś na prezent dla najbliższych. W ostatni weekend udało nam się odwiedzić na chwilę to magiczne miejsce właśnie z samego rana - chociaż i tak było już sporo spacerujących osób. Choć pogoda jest wciąż bardziej jesienna, to można poczuć tu odrobinę świątecznego klimatu. Ale największe wrażenie Jarmark robi po zmroku ;) 
Zostało już tylko 6 dni do świąt! Ciepły sweter z golfem, czerwony płaszcz i czapka, wygodne traperki i rękawiczki z motywem norweskim - wszystko to miało nawiązywać do tego wyczekiwanego, zimowego dnia. A co do śniegu - chyba musimy uzbroić się w cierpliwość, póki co białych świąt znów nie będzie. 

untitled-0039.jpg

untitled-0027.jpg


untitled-0034-2.jpg


untitled-0045.jpg


untitled-0063.jpg


untitled-0082-2.jpg


untitled-0103.jpg

Zdjęcia: Asio

Płaszcz | Coat: SH / Sweter | Sweater: EButik / Buty | Shoes: Czasnabuty.pl / Spodnie | Trousers: Reserved

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.