Lista blogów » Jestem Kasia

Albuquerque Old Town & Breaking Bad locations

Zobacz oryginał
9.JPG

Ostatnim miastem na mapie naszej podróży poślubnej było Albuqerque w Nowym Meksyku. Miasto przywitało nas upalną pogodą, ładnymi krajobrazami oraz niewielkim ruchem ulicznym. Momentami miałam wrażenie, że przyjechaliśmy do jakiegoś wymarłego miasta, gdyż w porównaniu do innych punktów podróży, było niesamowicie spokojnie i cicho. Albuqerque nie należy do miejsc, w których jest wiele do zobaczenia- główną atrakcją turystyczną jest Old Town, w którym też zrobiliśmy poniższe zdjęcia.
Bez dwóch zdań w ostatnich latach popularność miastu przyniósł serial Breaking Bad. Po rozmowie z lokalnym sprzedawcą dowiedzieliśmy się jednak, że ta sława ma dwie strony medalu- z jednej strony duży plus dla lokalnego rynku, z drugiej zły wpływ na tamtejszą młodzież, która po prostu zwariowała na punkcie swoich serialowych idoli i zapragnęła robić to samo (do niewtajemniczonych: zajmować się produkcją narkotyków). 

10.JPG

11.jpg

11.JPG

(SinSay shirt, shoes, t-shirt, Vintage shorts , RB sunglasses)


Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg
Jak już wspominałam wcześniej, to właśnie w Albuquerque rozgrywały się wszystkie perypetie Waltera i Jessego. Z racji, że jesteśmy ogromnymi fanami tego serialu, za jeden z punktów podróży obraliśmy sobie wycieczkę śladami głównych bohaterów. To niesamowite uczucie móc przechadzać się ulicami czy też jeść w knajpkach, w których odgrywały się kluczowe sceny serialu. Po prostu czad! Na koniec mam dla Was jeszcze kilka 'breaking-badowych' ciekawostek :)scren.jpg

scren2.jpg

scren2.jpg

scren2.jpg

scren2.png

scren2.png

Dom Jessego i Jane / Dom Gustavo Fring'a

cats.jpg


Zaloguj się, żeby dodać komentarz.