Lista blogów » Life by Mada

5 pomysłów na filcowe ozdoby choinkowe

Zobacz oryginał
11.JPGWitajcie Kochani,

dziś kolejny świąteczny pomysł. Tym razem chciałam zachęcić Was do samodzielnego stworzenia ozdób na choinkę.
Na facebooku wrzuciłam ostatnio zdjęcie nowego diy nad którym pracowałam. W końcu mogę Wam je pokazać.

Aby choinka nie była całkowicie zwyczajna i tradycyjna, fajnie jest ją ozdobić samodzielnie. Moim zdaniem doda jej to niesamowitego uroku. Zapraszam.:)


Kiedyś co roku kupowaliśmy choinki prawdziwe, co roku z nadzieją, że po świętach jak ją przesadzimy do ziemi, to ładnie się rozrośnie. Niestety sprzedawcy tak "beznadziejnie" wycinają te drzewa, że jeszcze nigdy żadna nam się nie przyjęła. Dlatego w tym roku postanowiliśmy kupić sztuczną, która na pewno pobędzie z nami przez kilka lat.

Osobiście nie przepadam za występującym przepychem na choinkach (przynajmniej na ten czas:)). W tym roku moja choinka będzie ubrana w słomiane zawieszki, które kupiłam 2 lata temu oraz właśnie filcowe ozdoby, które wam dzisiaj przedstawiam i światełka. Może jeszcze przemycę kilka bombek, ale to już "wyjdzie w praniu".:)

Do stworzenia zawieszek idealnie nadał się filc. Bardzo się dobrze z nim pracuje i jest szybki w obróbce. Przy każdej ozdobie najwięcej czasu zajęło mi jej obszycie. Szyłam według opisu, który wam pokazałam w poprzednim tutorialu ze świąteczną poduszką diy - zobacz TUTAJ.

1. ŚWIĄTECZNA CHOINKA

1.JPG


Opis:

Wycinamy z filcu potrzebne elementy. Do zrobienia choinki: dwa zielone trójkąty, dwa brązowe kwadraty i jedno serduszko. Trójkąty i kwadraty zszywamy ze sobą (kwadraty najpierw sklejamy). Przed zaszyciem ozdoby najpierw wypychamy ją watą, aby nadać jej trójwymiarowy kształt. Aby było bardziej "słodko" doklejamy serduszko. I gotowe!:)

Z pozostałymi ozdobami obchodzimy się w podobny sposób. :)


 2. CIASTECZKO


3.JPG
3. RENIFER


4.JPG
4. ZIMOWY BAŁWAN..EK


5.JPG
5. SERCE


2.JPG


6.JPG
Moim zdaniem takie zawieszki świetnie ożywią świąteczną choinkę i dadzą jej takiego dziecięcego, radosnego akcentu.

Co sądzicie o własnoręcznym ozdabianiu bożonarodzeniowych drzewek? Macie w planach stworzyć również coś samemu? Która ozdoba podoba się najbardziej? Czekam na wasze komentarze.:)


Jeśli podobał ci się ten wpis, polub go na facebooku.
ps. Gdy tylko ubiorę choinkę wrzucę tam zdjęcie jak prezentują się ozdoby.:)

Pozdrawiam świątecznie,
Mada :)

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.