Lista blogów » Ada Zet

303. Fotograficzne wyzwanie - rozkręć swój Instagram

Zobacz oryginał
wyzwaniefotokobiecafotoszkola.jpg

Chcę by mój blog był miejscem, które może Cię do czegoś zainspirować. Nie jestem w stanie zrobić i wykorzystać wszystkich pomysłów, ale zawsze mogę podzielić się z Tobą czymś inspirującym. Przedwczoraj znalazłam bardzo twórcze i ciekawe fotograficzne wyzwanie prowadzone przez Dominikę Dzikowską (@kobiecafotoszola). KOBIECA FOTO SZKOŁA 

Fotografia to bez wątpienia dziedzina w której pragnę się rozwijać i zagłębiać w jej tajniki. Instagram @kobiecafotoszkola  śledzę od kilku miesięcy. Może nie do końca aktywnie (nie oglądam wszystkich relacji), ale bardzo podoba mi się estetyka tego profilu oraz energia prowadzącej :) W prosty i ciekawy sposób przekazuje wiedzę fotograficzną, a na jej blogu można znaleźć masę przydatnych poradników oraz kursów fotograficznych. 25 marca ruszyło wyzwanie mające na celu rozkręcenie Instagrama w 5 dni.

kadr.jpg


FOTOGRAFICZNE WYZWANIE 

Z własnego doświadczenia wiem, że fotograficzne wyzwania to coś co bardzo pozwala rozwinąć się w dziedzinie fotografii. Uwielbiam to kombinowanie i zastanawianie się w jaki sposób ugryźć  temat, a później jeszcze przedstawić go na zdjęciu. Bez chwili namysłu zgłosiłam swoją chęć udziału w wyzwaniu, a na mój e-mail przyszła informacja z zadaniami oraz krótkimi poradnikami objaśniającymi dany temat

Pomysł na pierwsze zdjęcie od razu wykiełkował w mojej głowie. Niestety moja choroba położyła mnie w poniedziałek na cały dzień. Nie ukrywam, że zrobiło mi się smutno z tego względu, że już pierwszego dnia odpadłam... Pocieszyła mnie Dominika, która zamieściła gdzieś informację, aby wyzwanie potratować na luzie. By nie piłować się w celu otrzymania perfekcyjnego zdjęcia, ale by w ogóle to zdjęcie zrobić. Wobec tego swoje zdjęcie zrobiłam we wtorek i dodałam je również we wtorek. 

pudelkoaparat.jpg


Tematem był FLATLAY, czyli zdjęcie z góry. Zadanie: zrób zdjęcie w stylu flat lay i zareklamuj swój profil na Instagramie. 

To zadanie pozwoliło zastanowić mi się nad swoim profilem. Postanowiłam, że moje zdjęcie będzie przedstawiać mnie z twarzą zasłoniętą aparatem (bo przecież nie pokazuję twarzy i uwielbiam robić zdjęcia), w prostej i klasycznej stylizacji (taki sens mojego Instagrama), a do tego rozłożone włosy na pościeli (one też stanowią mój znak rozpoznawczy), obok kilka ubrań, dodatków, farby (moja artystyczna cząstka) i do tego kawa.

wyzwaniekobiecafoto.jpg
/przymiarki do zdjęcia/

W drugi dzień wyzwania zadaniem było zrobienie sobie selfie. Tu niestety odpadam, bo nie robię sobie selfie. Ewentualnie mogłabym pomyśleć nad kreatywnym osłonięciem twarzy, ale w sumie zrobiłam to już w przypadku zdjęcia z pierwszego zadania.

wyzwaniefoto.jpg
/efekt końcowy/

Reszty zadań Wam nie zdradzę. Jeżeli jesteście ciekawe i jeszcze chcecie wziąć udział w wyzwaniu, to same odwiedźcie kobiecafotoszkola.pl/. Myślę, że warto to zrobić, bo nawet jeśli nie zrobicie zdjęcia, to otrzymacie edukacyjne materiały oraz macie możliwość poznania innych twórców. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że motywacyjny kop do działania był mi bardzo potrzebny. Swoje konto prowadzę według schematu i nie każde zadanie pasuje do niego, ale i tak spróbuję coś podziałać. Choćby dla własnej satysfakcji :) 

Mój Instagram @adazet 

instagram%2Bfashion.jpg

Lubicie fotograficzne wyzwania? :) Co napędza Was do działania? 

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.