Lista blogów » Pink wellington

25 świątecznych filmów - czyli co oglądać w Boże Narodzenie?

Zobacz oryginał

Każdy, kto mnie zna, ten wie, że ja średnio lubię oglądać filmy. Bo za długie, bo nie potrafię tak długo się skupić, bo zaczynam gadać w środku i już nie wiadomo o co chodzi. No generalnie nie do końca moja forma, a jeśli już to coś lekkiego, zabawnego, co nie wymaga myślenia. Daleko mi do ambitnego kina - cóż nie wszystko w życiu musi być ambitne! 

Ale jest jeden gatunek filmów, który naprawdę lubię - FILMY ŚWIĄTECZNE! 

I choć fanką samych świąt nie jestem, to cały klimat, świąteczne gadżety, światełka, ozdoby i przede wszystkim filmy.... uwielbiam! Pewnie właśnie dlatego, że pełno w nich magii i takiego świątecznego, cukierkowego klimatu. No i śnieg. 

Także jeżeli jesteś fanem ambitnego kina - to zdecydowanie odradzam ten tekst - nic takiego się tu nie znajdzie. Same ckliwe filmy, których zakończenie znasz już od pierwszej minuty. Ale ja lubię tę przewidywalność. Daje jakieś takie... poczucie bezpieczeństwa.

 

%25C5%259Awi%25C4%2585teczne-filmy-netflRandki od święta

  Świąteczne klasyki: 

1. Kevin sam w domu 

Pewnie nikt mi nie uwierzy, ale pierwszy raz Kevina obejrzałam dopiero na 2 roku studiów na.... ćwiczeniach z prawa karnego. Może to nie komedia romantyczna, ale klasyk nad klasyki i ten raz fajnie obejrzeć!

2. To właśnie miłość

Chyba nie ma bardziej znanego filmu świątecznego! Totalny klasyk! Choć nie jestem jego największą fanką - bo chyba jest zbyt mało oczywisty i aż nadto ambitny, hahaha - to z pewnością wprowadzi w klimat świąt! 

3. Holiday

W skrócie - dwie kobiety (Cameron Diaz i Kate Winslet) zamieniają się domami na okres świąteczny. Oczywiście zmiana o 180 stopni, każda na początku się nie odnajduje, a potem... Cóż, nie będę Wam zdradzać tego zaskakującego zakończenia! Ale potem przez wiele lat czaiłam się na "zamianę domów", ale jakoś nikt nie chciał zamieszkać w Bełchatowie... :D

4. Listy do M. 

A to już chyba taki polski świąteczny klasyk! Ja najbardziej lubię pierwszą część, ale kolejne też wywołują uśmiech. I o to chodzi. Ale pierwsza - uwielbiam! 

5. Opowieść wigilijna  

Historia pouczająca, ponadczasowa i uniwersalna, dla całej rodziny. Uwielbiam ją od dziecka i właśnie sobie przypomniałam, pisząc ten tekst. Warto wrócić i na chwilę się zatrzymać.


the-holiday__300_427.jpgŚwiąteczne komedie romantyczne: (wszystkie dostępne na Netflix) 

Tutaja daruję sobie opis każdego tytułu - to są komedie romantyczne, prawie każda ma ten sam schemat i kończy się miłosnym happy endem. Zero zaskoczenia, za to dużo piękna, szczęścia, ciepła i nadziei. No ja to totalnie kupuję!

6. Randki od święta - mój totalny hit!

7. Zamiana z księżniczką 1 i 2 - motyw wizualnego podobieństwa do księżniczki i ukradkowej zamiany - aż przypomniały mi się marzenia z dzieciństwa i filmy z Olsenkami! A druga część jest równie fajna.

8. Kalifornijskie święta - Beztroski bogacz udaje robotnika na farmie, przy przekonać właścicielkę do sprzedaży ziemi.

9. Święta na zamówienie - historia pracoholika i świątecznej dekoratorki

10. Świąteczny spadek - bogata, rozpieszczona jedynaczka jedzie do rodzinnego miasteczka swojego ojca, by poznać co to "ciążka praca".

11. Wigilijne wesele - konsultantka ślubna i prywatny detektyw

12. Prezenty z nieba - akcja charytatywna podczas prac przy zamknięciu tropikalnej bazy wojskowej

13. Świąteczny książę (ale raczej tylko 1 część) - każda mała dziewczynka chciała się przecież zakochać w księciu, no nie?

14. Kalendarz świąteczny - fotografka dostaje w prezencie kalendarz adwentowy, który przepowiada przyszłość

15. A wish for Christmas - znów biurowe klimaty.

16. Upalne święta - jeden z moich faworytów! Porzucona żona jedzie na safari do Afryki.

17. Świąteczny rycerz - rycerz. Ze średniowiecza. We współczesności. Moja pierwsza reakcja była mocno sceptyczna, ale koniec końców podobało mi się! 


maxresdefault.jpg 

Wasza świąteczna lista:  

To tytuły, które polecaliście mi na Instagramie :)

18. Firmowa gwiazdka

19. Dlaczego on? 

21. Złe Mamuśki 2 

22. Adwentowy kalendarz

23. Szklana pułapka 

24. Neverending story

25. Czekam na Twoją propozycję w komentarzu!


Zaloguj się, żeby dodać komentarz.