Blog » Jak walczyć z niedoskonałościami na twarzy?

Jak walczyć z niedoskonałościami na twarzy?

Wiele osób zmaga się z niedoskonałościami na twarzy. Często przyjmują one postać krostów. Stres, niewłaściwa dieta, a także niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że na skórze twarzy pojawia się ich większa ilość. Dlatego czas podjąć odpowiednie działania, dzięki którym pozbędziecie się tego problemu i będziecie cieszyć się piękną, nieskazitelną cerą.

Jak walczyć z krostami na twarzy? 

Niewątpliwie krosty na twarzy są defektem estetycznym, który pogarsza samopoczucie i powoduje kompleksy. Warto spróbować domowych sposobów, dzięki którym można polepszyć kondycję skóry. Na pewno na krosty na twarzy zaleca się okłady z lodu. Wystarczy tylko przykładać kostki lodu. Hamują rozwój stanu zapalnego, zmniejszają też zaczerwienienia czy opuchliznę. Spróbujcie też maseczki z kurkumy, która ma silne działanie antybakteryjne. Wystarczy tylko do 50 ml wody dodać 2 kopiaste łyżki kurkumy, następnie całość wymieszać aż powstanie gęsta masa, którą nakładamy na twarz na około godzinę. Po tym czasie zmywamy ją ciepłą wodą. Możecie także stosować olejek z drzewa herbacianego, który ma silne działanie antybakteryjne i łagodzi podrażnienia. Działanie bakteryjne wykazuje też czosnek czy cebula. Wystarczy tylko przykładać je do skóry twarzy. To nadal nie koniec możliwości. Zalecamy też stosowanie pasty z pomidorów. W końcu zawierają one likopen mający działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, ale też zwalczające wolne rodniki tlenowe. Wystarczy tylko zblendować jednego pomidora aż powstanie gładka masa, którą nakłada się na twarz. Silne działanie antybakteryjne, a przy tym przyspieszające gojenie się niedoskonałości ma maseczka z miodu i cynamonu. Na łyżkę miodu przypada pół łyżki cynamonu. Oba składniki mieszamy i nakładamy na krosty na twarzy. Po około 10 minutach zmywamy maseczkę ciepłą wodą. 

Właściwa pielęgnacja kluczem do pięknej cery

Poza stosowaniem domowych sposobów, warto postawić też na właściwą pielęgnację. Każdy dzień należy rozpocząć od przemycia skóry płynem micelarnym, który usunie zanieczyszczenia, ale też nadmiar sebum. Następnie należy umyć twarz żelem oczyszczającym, który w swoim składzie ma niacynamid. Działa on przeciwzapalnie, ogranicza wydzielanie sebum i normalizuje pracę gruczołów łojowych. W składzie powinien znaleźć się też cynk, który ma podobne działanie oraz woda termalna, która łagodzi podrażnienia. Nie zapomnijcie jeszcze o zastosowaniu toniku, w którym powinien znaleźć się kwas LHA. Tonik powinien być niekomedogenny oraz hipoalergiczny. Po oczyszczeniu skóry tonikiem niezbędne jest nałożenie kremu nawilżającego, który jednak nie może być zbyt tłusty i zatykać porów. W składzie powinien znaleźć się kwas hialuronowy, który pozwala utrzymać właściwe nawilżenie oraz niacynamid, który odbudowuje barierę hydrolipidową skóry. Zrezygnujcie z mocnych i ciężkich podkładów na rzecz kremów BB z filtrem SPF 30. Ważna jest również wieczorna pielęgnacja i oczyszczanie skóry. Po dokładnym zmyciu makijażu należy umyć twarz żelem z niacynamidem, stonizować ją, a na koniec nałożyć krem normalizujący pracę gruczołów łojowych. 

Zmieńcie też swoje nawyki żywieniowe. Całkowicie zrezygnujcie z jedzenia przetworzonego. Dieta powinna być oparta na dużej ilości świeżych warzyw i owoców. Ograniczcie także spożywanie pikantnych dań. Zamiast soli, stosujcie zioła. Pijcie minimum 2 litry wody, koniecznie mineralnej i niegazowanej.                       

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.