Lista blogów » labels out - Life Designers
Tradycyjnie po wymieszaniu ciasta piernikowego należy zostawić je w chłodnym miejscu, aby sfermentowało. Leżakowanie ciasta moż trwać kilka tygodni. Ciasto na domowe pierniki wigilijne zaleca się zarabiać miesiąc wcześniej, zwyczajowo po andrzejkach. Jeśli jednak w tym roku nie mieliście czasu wcześniej się zdecydować, a myślicie, że jest już za późno, ten przepis jest dla Was! Pierniczki można zrobić nawet w Wigilię, ponieważ nadają się do jedzenia już zaraz po upieczeniu. Ciasto dobrze się formuje a wycięte formy nie odkształcają się podczas pieczenia, dlatego nadają się również jako dekoracja na choinkę. Są miękkie, lekko kruche, można je dość długo przechowywać w zamkniętych puszkach. Przepis jest prosty i szybki w wykonaniu, dlatego polecam wszystkim spóźnialskim :)
Food inspirations: szybkie i łatwe PIERNICZKI
Zobacz oryginał ndz., 21/12/2014 - 12:58
Tradycyjnie po wymieszaniu ciasta piernikowego należy zostawić je w chłodnym miejscu, aby sfermentowało. Leżakowanie ciasta moż trwać kilka tygodni. Ciasto na domowe pierniki wigilijne zaleca się zarabiać miesiąc wcześniej, zwyczajowo po andrzejkach. Jeśli jednak w tym roku nie mieliście czasu wcześniej się zdecydować, a myślicie, że jest już za późno, ten przepis jest dla Was! Pierniczki można zrobić nawet w Wigilię, ponieważ nadają się do jedzenia już zaraz po upieczeniu. Ciasto dobrze się formuje a wycięte formy nie odkształcają się podczas pieczenia, dlatego nadają się również jako dekoracja na choinkę. Są miękkie, lekko kruche, można je dość długo przechowywać w zamkniętych puszkach. Przepis jest prosty i szybki w wykonaniu, dlatego polecam wszystkim spóźnialskim :)•3 szklanki mąki pszennej (można zrobić mieszankę: 1 szklanka mąki pszennej, 1 szklanka mąki żytniej, 1 szklanka mąki pszennej pełnoziarnistej)
•2 duże jajka
•pół szklanki cukru pudru
•10 łyżek masła roztopionego
•10 łyżek miodu
•1 łyżka przyprawy do piernika
•1 łyżka kakao
•1 łyżeczka sody oczyszczonej
Wykonanie:
-w garnku roztapiamy masło, a gdy trochę przestygnie dodajemy miód i jajka
-całość mieszamy (miksujemy) do uzyskania jednolitej konsystencji
-składniki suche łączymy z płynnymi
-ciasto wyrabiamy i rozwałkowujemy, podsypując małą ilością mąki
-wycinamy kształty pierniczków i układamy je na blasze na papierze do pieczenia, w niewielkich odstępach
-pieczemy w temperaturze 180 st. C przez około 15 minut
-dowolnie dekorujemy i rozpoczynamy chrupanie ;)
(z podanej ilości składników otrzymujemy około 3 blachy pierniczków, muszę kiedyś policzyć ile to sztuk)
Wesołych Świąt!
Zaloguj się, żeby dodać komentarz.





