Blog » Toczki filcowe - jaki wybrać?

Toczki filcowe - jaki wybrać?


Toczki filcowe - jaki wybrać?


Mimo, że ciepło i styl rzadko chodzą w parze, wielu projektantom udało się je połączyć w duet idealny. Wprowadzili do swoich kolekcji toczek filcowy, który jest nie tylko ciepły i chroni przed zimnem, ale również nadaje eleganckiego wyglądu stylizacji. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?


Toczki filcowe – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Odpowiednio dopasowane nakrycie głowy jest istotnym elementem każdej kreacji. Dlatego podczas wyboru toczka z filcu warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszym z nich jest przede wszystkim kształt toczka z filcu. Zazwyczaj posiada zaokrąglony kształt jak kapelusz i jest pozbawiony dodatków, choć obecnie w wielu sklepach, np. https://hatfactory.pl można znaleźć też takie, które wyglądem przypominają fascynator. Wtedy najczęściej mają płaską, elegancką formę i są ozdobione elementami dekoracyjnymi, np. woalką lub kokardką. Idealnie więc sprawdzą się na spotkanie z przyjaciółką czy wyjście do teatru. Ozdoby w kształcie serca będą natomiast doskonałym dodatkiem na randkę.


Wybierając toczek filcowy należy też pamiętać o jego odpowiednim kolorze. O ile w przypadku wyboru toczka do stroju eleganckiego możemy pozwolić sobie na więcej swobody i postawić na nakrycie o wielobarwnej kolorystyce, o tyle w codziennych zestawieniach powinniśmy kierować się zasadą „mniej znaczy więcej” i wybrać jednolite toczki filcowe w sklepie np. szare, granatowe, brązowe, beżowe, zielone lub czarne.


Podjęcie decyzji z pewnością ułatwią najróżniejsze wcielenia charakterystycznego filcowego trendu dostępne obecnie na rynku. Toczek filcowy doda elegancji każdej stylizacji, a jednocześnie będzie praktycznym i wygodnym dodatkiem, ponieważ wykorzystany naturalny materiał bardzo dobrze przepuszcza powietrze i łatwo zmienia swój kształt. Jeśli nie boisz się eksperymentować, kapelusz z filcu będzie dobrym rozwiązaniem, aby stworzyć modną stylizację. Na takie nakrycie głowy może pozwolić sobie jedynie odważna kobieta.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.