Lista blogów » Endless Retro

Pin up girl

Zobacz oryginał

Uśmiechnięte, frywolne, ale nie wulgarne. Lekko roznegliżowane, w zabawnych pozach. Pin up girl, czyli amerykański sen lat 40 i 50.

13.jpg


Pin up oznacza przypiąć, a były to właśnie "dziewczyny do przypięcia", dziewczyny z plakatu. Był to obiekt pożądania mężczyzn swojej epoki (a może i nie tylko!).
Ten trend ściśle wiąże się z okresem II wojny światowej, kiedy to amerykańscy żołnierze przywieszali sobie takie uśmiechnięte dziewczęta nad łózkami. Nie były to dziewczyny z rozkładówki, niewiele to miało wspólnego z pornografią, raczej z delikatną erotyką, a przede wszystkim specyficzną estetyką.  Dziewczęta pojawiały się także na dziobach bombowców, w otoczeniu elementów militarnych - miały zagrzewać do walki.


1.jpg6.jpg


14.jpg

10.jpg


Dziewczęta były aż nadto idealne, perfekcyjnie umalowane i ubrane. Któraż z nas ma wszystko na wysoki połysk leżąc na plaży? One tak :) Nie były to zdjęcia, ale grafiki bazujące na prawdziwych zdjęciach. Najsłynniejszym twórcą takich grafik był Gil Elvgren.
Studiował na Instytucie Sztuki, pracował w prestiżowych agencjach reklamowych, a pod koniec lat 30 zaczął tworzyć kalendarze z pin up girls.


the-pinup-models-behind-classic-pinups-1


Moja wersja jest bardzo klasyczna - czerwień, groszki, rozkloszowana spódnica i podwiązki. Wszystko dopełnia mocny makijaż.


3.jpg

7.jpg8.jpg


Make up & zdjęcia - Nina Winnicka

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.