Lista blogów » MONA BY FASHION

OUTFIT OF THE DAY: Safari Style

Zobacz oryginał
_MG_4379.jpg


Styl safari powraca na wybiegi największych projektantów każdego lata. Jest ponadczasowy, modny i wygodny,  a dodatkowo pasuje każdemu, niezależnie od wieku.

Kolory charakterystyczne dla stylu safari to kolory ziemi (brązy, zielenie, beże), odcienie złota, khaki i piaskowe żółcie. W tym przypadku łączenie kolorów jest dowolne. Można wybrać stylizację w jednym kolorze na przykład khaki, a dodatki wybrać w innych barwach.

Mówiąc o dodatkach myślimy zazwyczaj o biżuterii z afrykańskim rodowodem. Etniczna motywy przyciągają wzrok. Dominują długie wisiorki i bransoletki w dowolnych konfiguracjach, które zazwyczaj wykonane są z piór, drewna, korali oraz skóry.

W stylu safari możemy zaszaleć również z wzorami takimi jak: cętki, pasy zebry, czy pręgi tygrysa. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z takimi wzorami, ponieważ są one dość trudne do noszenia. Wybierając tak odważny wzór postawmy na jeden akcent np. pasek, a pozostałą część stroju pozostawmy w jednolitej kolorystyce.

Szmizjerka to nieodłączny element stylu safari. Jest to model sukienki zapinany z przodu na rząd guzików, posiada kołnierzyk, nierzadko krótki rękaw oraz wiązany pasek w talii. To praktyczna i pasująca do wielu okazji sukienka.

Styl safari jest wygodny, nowoczesny i klasyczny. Jego kolory i przewiewne materiały idealnie sprawdzą się w upalne, letnie dni.

_MG_4349.jpg
_MG_4377.jpg
_MG_4378.jpg
_MG_4346.jpg
_MG_4372.jpg
_MG_4389.jpg
_MG_4392.jpg

sukienka/dress - Blue Shadow [tutaj]
kapelusz/hat - Reserved
buty/shoes - Ann Mex [tutaj]
naszyjnik/necklace  - Bijou Brigitte [podobny tutaj]
bransoletki/bracelets - KoraliK [tutaj]
zegarek/watch - Daniel Wellington [tutaj]

_MG_4393.jpg

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.