Lista blogów » goodaay

Nordic walking nadal na topie

Zobacz oryginał
3445434692_a7e50d392b_o.jpg

Moda na chodzenie z kijkami przywędrowała do nas kilka lat temu z Finlandii. Ta forma rekreacji zdobyła wielką popularność także u nas, a grono jej entuzjastów wciąż się powiększa. Nic dziwnego, nordic walking można uprawiać niemal wszędzie i przy prawie każdej pogodzie. Oczywiście potrzebne są do tego kije, ale można je kupić dosłownie wszędzie i koszt nie jest wysoki. Co zyskujemy w zamian?


Doskonałą kondycję, wzmocnienie mięśni, dotlenienie., usprawnienie układu naczyniowego i sercowego. I często doskonały sposób na spotkania z przyjaciółmi. Bardzo często osoby uprawiające nordic walking chodzą w parach lub wręcz grupami. Jest to również świetny sposób na zgubienie paru dodatkowych kilogramów. Jak się odpowiednio ubrać uprawiając nordic walking?

Dobry strój to podstawa, niczym buty dla biegacza. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie ubrań przewiewnych i termoaktywnych, wiatroodpornych, wodoodpornych. Dobrze też jest zasięgnąć opinii instruktora zanim zacznie się treningi. Pozwoli to na zapoznanie się z techniką i dobranie odpowiednich kijków. Potem należy już tylko cieszyć się doskonałymi możliwościami jakie daje ta forma rekreacji.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.