Lista blogów » me, myself and I

KEVIN MURPHY PLUMPING WASH - RATUNEK DLA WŁOSÓW CIENKICH I POZBAWIONYCH WITALNOŚCI

Zobacz oryginał

NOTINO_KEVIN_MURPHY_PLUMPING_WASH%2B%252

Dziś co nieco o oczyszczaniu i pielęgnacji włosów. Niedawno poznałam markę Kevin Murphy i postanowiłam zainwestować w szampon Plumping Wash który nadaje objętość włosom cienki i pozbawionym witalności. Mam dość problematyczne włosy - nie dość że jest ich mało to często specyfiki oczyszczające je obciążają i plączą. Szampon Kevin Murphy Plumping Wash stosuję od kilku tygodni - jak się sprawdził? Poniżej moja opinia na temat tego kosmetyku. 

Na początku napiszę Wam kilka słów o mojej metodzie oczyszczania włosów - przed przystąpieniem do mycia włosów zawsze je przeczesuje, aby pozbyć się częściowo produktów do stylizacji. Dodatkowo włosy tak bardzo nie plączą się w trakcie mycia. Podczas kąpieli wykonuję delikatny masaż głowy opuszkami palców. Tę czynność powtarzam zazwyczaj dwa razy. Pamiętajcie, aby zawsze dokładnie spłukać szampon po myciu wstępnym. W końcu chcemy jak najbardziej pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Ja zazwyczaj płuczę włosy dwuetapowo. Zaczynam od pochylenia głowy i dokładnego spłukania produktów kierując strumień wody od nasady aż po same końce. Następnie wracam do standardowej pozycji i przystępuję do ponownego oczyszczenia.

NOTINO_KEVIN_MURPHY_PLUMPING_WASH%2B%252

„Zrodzone z tej samej filozofii, co produkty do pielęgnacji skóry, kosmetyki Kevin Murphy zostały specjalnie skomponowane, żeby nie obciążać włosów a jednocześnie być skuteczne, mocne i trwałe."

Można powiedzieć, że idea jest słuszna – kosmetyki bez zbędnych substancji, siarczanów czy też parabenów, oparte na naturalnych składnikach, bez testów na zwierzętach. Początkowo podeszłam sceptycznie do tego opisu, bo przecież wiele kosmetyków tak się reklamuje, no i do ceny, bo do tanich nie należą. Przekonały mnie jednak analiza składu i pozytywne opinie dziewczyn w Internecie.

Te kosmetyki do pielęgnacji włosów są dziełem stylisty fryzur pracującego między innymi przy sesjach okładkowych do „Vogue”, „Harper’s Bazaar” i „Vanity Fair”: Kevin Murphy, znany z kultowego stylu „beach hair”. Zdecydował się na wyprodukowanie naturalnych kosmetyków do włosów, które pozwalają na właściwą pielęgnację bez nadmiernego obciążania, ponieważ zauważył, że podczas sesji inne preparaty sprawiały, że włosy nie wytrzymywały próby czasu i nie były perfekcyjne.

Plumping Wash, czyli szampon pogrubiający do włosów cienkich i wypadających, w swoim składzie ma czystą prostotę: imbir i wyciąg z pokrzywy. Konsystencja lekka, płynna, o bursztynowym odcieniu, jest przyjemna w dozowaniu – dla mnie wystarczy odrobina do mycia. Szampon ładnie się pieni, a zapach przypadł mi do gustu – pachnie jak kosmetyki z profesjonalnego salonu fryzjerskiego. 

Po dwóch tygodniach stosowania widzę ogromną różnicę – wydaje mi się, że mam więcej włosów i są zdecydowanie grubsze. Aplikacja kosmetyku jest bardzo przyjemna. Jest on niezwykle wydajny. Zapach jest nieziemski, opakowania minimalistyczne, stylowe. Jest to zdecydowanie mój szamponowy ulubieniec! Czas zakupić odżywkę Plumping Rinse z tej samej serii :)

NOTINO_KEVIN_MURPHY_PLUMPING_WASH%2B%252Zaloguj się, żeby dodać komentarz.