Lista blogów » aniapalka

Jakich aplikacji używam do tworzenia Instastory?

Zobacz oryginał
5.jpg2.jpg


3.jpg


1a.jpg


bluzka - Zaful | szorty - Pull&Bear
Hejko! Dzisiaj krótki, ale mam nadzieje przydatny wpis. Jakich aplikacji używam do tworzenia Instastory? Czy zdjęcia wrzucane do Instastory z galerii zdjęć obcinają zasięgi? Odpowiadam! :) 


Na pierwszy ogień dwie moje ukochane aplikacje:

1. Unfold - tą apkę pokochały wszystkie Instagirl! Daje Wam możliwość tworzenia przejrzystych story, możecie tutaj łączyć na jednej karcie film i zdjęcie, dodawać białe lub czarne ramki, zdjęcia  z opisami, macie tutaj piękne czcionki i naprawdę fajne możliwości. Osobiście mam wersję płatną (ok 28 zł / rok) , dzięki czemu odblokowałam wszystkie opcje tworzenia. 

32621008_1941988009154236_35694147727198


2. Quik - apka do tworzenia krótkich video - krótko mówiąc jest z a j e b i s t a  i serio się w niej zakochałam. Można zrobić w niej w zasadzie każde video - z filmików lub zdjęć - ja najczęściej tworze w niej zajawki nowych wpisów na blogu lub dodaje filmiki ze zdjęć z sesji, którą ostatnio miałam. Macie w niej ogrom możliwości, ale najbardziej podoba mi się w niej to, że możecie wybrać długość filmiku - czy to ma być na Instastory czy bezpośrednio na Instagram, Snapa, opcji jest kilka. Sami wybieracie też czy film ma być w kwadracie, poziomy czy pionowy w zależności od aplikacji do której chcecie go potem wrzucić - rewelacja. Mogłabym tu o niej napisać felieton - po prostu pobierzcie i sprawdźcie sami - jest DARMOWA.

34649286_10209230318274573_8992198639078Czy zdjęcia wrzucane do Instastory z galerii zdjęć obcinają zasięgi? 

Podczas jednych z zajęć na studiach usłyszałam, że podobno najlepsze zasięgi generują story nagrywane bezpośrednio, a nie te wrzucane z galerii zdjęć. Podobno Facebook i Instagram dążą do tego, aby pokazywać jak najbardziej codzienne i naturalne życie, coś co dzieje się teraz, a zdjęcia wrzucane z galerii zdjęć traktują jak małe oszustwo i obniżają zasięgi. To zdanie fachowców, aczkolwiek osobiście nie zauważyłam, żeby zasięgi spadły lub były gorsze. Może ma to znaczenie w przypadku profili typowo firmowych - restauracji, sklepów - nie wiem - ale tak myślę, dlatego, że ludzie lubią widzieć co dzieje się w takich firmach "od kuchni" dlatego chętniej oglądają takie story. Ja u siebie nie zauważyłam różnicy ;)Mam nadzieje, że dzisiejszy post był dla Was choć odrobinę cenny. Zapraszam Was na moją grupę na Facebooku: aniapalka SQUAD gdzie razem z moim ziomkiem z uczelni wrzucamy wiele cennych informacji o social mediach. Ja głownie o Instagramie, Marek o Facebooku. Tam znajdziesz także kontynuację dzisiejszego wpisu - cenne rady i wskazówki. Pomagamy, odpowiadamy na pytania,  mówimy jak zacząć zarabiać w sieci, jak stworzyć wartościowe BIO, krótko mówiąc jak być zajebistym :D Koniecznie wbijajcie bo tworzymy super paczkę! 

P.S czekam na komentarze odnośnie tego wpisu, tu lub w grupie. Mam nadzieje, że się Wam podoba, choć wiem, że nie wszystkich interesują te tematy ;) 


Buziaków moc! :*  Zaloguj się, żeby dodać komentarz.