Lista blogów » marysia-k

Jak wykreować spójny feed na Instagramie?

Zobacz oryginał
nonamea.png
.5 prostych kroków do utrzymania spójnego feedu na Instagramie

Czy wiesz o tym, że 2/10 sekundy decyduje o tym czy ktoś zainteresuje się twoim profilem czy zdjęciem na Instagramie? I to ten czas decyduje o tym, czy kliknie magiczne "FOLLOW". Oznacza to, że masz mniej niż 1 sekundę, aby wywołać na kimś efekt WOW. 

Czy uważasz, że Twój profil ma wszystko czego trzeba? W tym poście dowiesz się jak tworzyć spójne konto na Instagramie upewniając się, że cały Twój feed jest piękny i w 100% Twój.

Czym jest feed i dlaczego utrzymanie spójnego feedu jest takie ważne?
Stworzenie spójnego wyglądu konta na Instagramie jest jednym z kluczowych elementów posiadania udanego profilu. Najważniejszy feed to tak naprawdę pierwsze 9 zdjęć na Twoim profilu IG - to przede wszystkim pierwsze wrażenie Twojej marki, to, co przyciąga ludzi do Ciebie i co ich trzyma. To właśnie powoduje, że ludzie interesują się Twoim profilem na Instagramie i sprawiają, że nowi odwiedzający chcą Cię obserwować. 

Ludzie kochają spójność i jest to szczególnie ważne w mediach społecznościowych. Daje ona pierwsze wrażenie każdemu nowo odwiedzającemu, ale również utrzymuje zainteresowanie użytkowników, którzy zaczynają obserwować Twoje konto. Można opublikować nawet 1 nietrafioną treść lub zdjęcie, które może spowodować znudzenie lub zniesmaczenie, albo i nawet kliknięcie "unfollow".

5 kroków do tworzenia spójnego feedu

1. RÓB DOBRE ZDJĘCIA
Najbardziej oczywistym krokiem do uzyskania niesamowitego feedu jest robienie świetnych zdjęć. Upewnij się, że każde zrobione przez Ciebie zdjęcie jest przyjemnie wizualnie i wciągające. Możesz przestrzegać kilku ważnych zasad fotografowania, aby mieć pewność, że Twoje zdjęcia wyróżnią się z tłumu:
  • Wykonaj wiele zdjęć, aby mieć różne warianty do wyboru. Poruszaj się pionowo i poziomo, aby uzyskać różne kąty itp. 
  • Zastanów się nad kompozycją i kadrowaniem zdjęcia.
  • Wybierz temat i przedstaw go jak najlepiej.
  • Pamiętaj, ze obróbka do klucz do sukcesu.
*CIEKAWOSTKA Zdjęcia, które najbardziej są lubiane przez innych to te budzące emocje - szczególnie szczęścia! 

2. BĄDŹ ZGODNY
palette91ff2bca28e4f628a918443b.jpgSpójność zdjęć na Instagramie jest niezwykle ważna, aby utrzymać dobry kanał. Zawsze upewnij się, że przestrzegasz każdej z tych rzeczy:
  • Własna paleta kolorów.  Wybierz sobie własną paletę kolorów i trzymaj się jej. Jasne kolory, ciemne, kontrastujące, minimalistyczne itp. Po prostu trzymaj się tego. 
  • Twoja technika edycji. Używaj tego samego (lub podobnego) presetu dla wszystkich Twoich zdjęć (inaczej --> techniki obróbki), aby wszystkie zdjęcia wyglądały spójnie. *Używam Lightroom desktop, mobile, Snapseed i VSCO do moich zdjęć.
  • Twój layout (układ). Upewnij się, że masz taki sam układ dla wszystkich Twoich zdjęć. Jeśli np. zamierzasz zrobić białą ramkę na jednym zdjęciu musisz to zacząć robić na wszystkich. 
  • Twój motyw. Wybierz motyw i upewnij się czy Twoje zdjęcie pasuje do niego. Możesz spróbować wybrać kilka różnych rodzajów obrazów, które pasują do tego motywu i naprzemiennie możesz je dodawać między publikowaniem innych zdjęć. Na przykład prowadzisz bloga modowego i publikujesz 1) zdjęcia stylizacji na mieście, 2) zdjęcie z przymierzalni w sklepie, 3) selfie, 4) układankę z ubraniami. 

3. DOPASUJ SWOJE ZDJĘCIA DO OCZEKIWAŃ
Zwróć uwagę na to czego oczekują od Ciebie Twoi obserwatorzy. Jeśli jesteś blogerem modowym i piszesz o modzie nie publikuj przypadkowego zdjęcia z imprezy urodzinowej przyjaciółki lub motylka, którego widziałaś podczas spaceru. Po prostu nie ma to sensu i nie zainteresuje czytelników. Zdjęcia mają być ładne i aby prowadzić spójny feed trzymaj się swojej dziedziny.  *Ja przykładowo prowadzę konto lifestylowe. Wybrałam tematykę: moda, uroda, zdjęcia, dietetyka, jedzenie i tego się trzymam od samego początku. Blog z kolei jest podzielony na kategorie. Nie trzeba więc znów brnąć tylko w jedną tematykę, ale co za dużo to nie zdrowo. 

4. OPOWIEDZ SWOJĄ HISTORIĘ
Użyj swojego kanału, aby opowiedzieć historię o sobie lub o swojej marce. To świetna okazja, aby wizualnie wszystko przedstawić. Wybierz motyw i styl edycji, które będą dobrze pasować do historii Twojej marki, które pozwolą pozostać przy tym. Przykładowo - jeśli jesteś blogerem podróżniczym udostępniającym zdjęcia ze swojej podróży przedstaw piękne, kolorowe zdjęcia. A może produkujesz naturalne, minimalistyczne kosmetyki? Postaw na prostotę i minimalizm. Bądź kreatywny i baw się przy tym dobrze!

5. PUBLIKUJ REGULARNIE
Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić dla swojego kanału jest regularne dodawanie postów. Stwórz sobie spójny harmonogram publikowania, którego będziesz się trzymać każdego dnia (lub tygodnia). Zawsze możesz wypróbować nowe sposoby, które będą dla Ciebie najlepsze - częstotliwość publikacji i pory dnia.

_____

Powiększanie swojego kanału na Instagramie może zająć trochę czasu, ale im szybciej zaczniesz kombinować - tym lepiej. 

Pamiętaj tylko, aby być konsekwentnym i stale się rozwijać! Powodzenia!

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.