Lista blogów » marysia-k

Jaką wybrać wodę - prosto z kranu czy mineralną z butelek?

Zobacz oryginał
Latem wypijamy dużo więcej wody niż w pozostałe pory roku. W Internecie, telewizji i radiu krążą reklamy zachęcające i przypominające o uzupełniania płynów. Zastanawiamy się więc jaką wodę pić - tą filtrowaną czy też tą z butelek? Niestety bardzo często błędnie myślimy, że woda z kranu nie nadaje się do picia. Faktycznie - kiedyś tak było, ale w dzisiejszych czasach nie powinniśmy się o to martwić. Woda, która leci z naszych kranów nadaje się do picia! 
Jaką wodę powinniśmy wybierać?
Moim najlepszym sposobem jest przelewanie przefiltrowanej wody do moich szklanych butelek. Na dłuższe wycieczki wybieram jednak te plastikowe oczywiście dobrej jakości. Czasem dodaję do nich ulubione owoce. Jeśli jednak decyduję się na kupno wody mineralnej w sklepie wybieram tą z wysoką zawartością substancji mineralnych (powyżej 1000mg). Oczywiście pamiętajmy o tym, że dla niektórych taki typ wody może być niewskazany, np. małe dzieci.
Jak filtrować wodę? 
Wystarczy posiadać odpowiedni dzbanek filtrujący. Ja posiadam dokładnie model AquaMax marki Wessper ze sklepu AGDmaster.com. Oczywiście posiadam również filtry, które regularnie wymieniam.
DSC_0189.jpg
Dlaczego filtruję wodę, a nie piję prosto z kranu? 
Aby nie przeczyć temu co wcześniej powiedziałam o czystości wody z kranu już wyjaśniam. Woda z wodociągów często zawiera dużo kamienia. On z kolei niestety osadza się na różnych urządzeniach AGD do których wlewamy wodę. Oprócz tego nie powinniśmy zapomnieć o naszych zębach i zębach naszych czworonogów! To właśnie ten sam kamień co na naszych dziąsłach! Dzbanek filtrujący Wessper idealnie oczyszcza wodę z kamiennego osadu i sprawia, że staje się ona krystalicznie czysta. Filtry dedykowane do tego dzbanka mają cztery warstwy, które kolejno eliminują większe zanieczyszczenia (piasek, rdza), kamień, chlor, metale ciężkie, herbicydy i pestycydy. Oprócz tego zauważyłam wyraźną poprawę smaku przefiltrowanej wody w odróżnieniu od tej prosto z kranu. Dla mnie jest o wiele lepsza.
DSC_0188.jpg
Czemu wybrałam taki dzbanek a nie inny?
W swoim posiadaniu miałam już dużo dzbanków nawet tych bardziej popularnych marek. Najlepsze działanie likwidowania kamienia zauważyłam właśnie od kiedy używam dzbanka filtrującego Wessper. Bardzo ucieszyłam się tą propozycją od marki, ponieważ nigdy nie miałam okazji stworzyć dla Was tego typu wpisu. Co jeszcze go wyróżnia? Solidność wykonania. Przyznam szczerze, że mój ostatni zniszczył się zaraz po zakupie - w transporcie... 
Jakie wybierać filtry?
Pamiętajcie, że do swoich dzbanów również nie musicie wkładać oryginalnych filtrów! Istnieją również odpowiedniki, które nierzadko są nawet lepsze.

Kod rabatowy -20% w sklepie AGDmaster.com z kategorii dzbanki i filtry to "marysia-k".
DSC_0191.jpg
A oto moje pomysły na własną, smaczniejszą i zdrową wodę:
DSC_0204.jpg
DSC_0210.jpg

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.