Lista blogów » Evelciove Love

Dziecko będzie zadowolone

Zobacz oryginał
7.JPG
Mogłoby się wydawać, że wybór prezentu dla dzieci, jest jedną z prostszych rzeczy, przed którymi stajemy. Niestety, nic bardziej mylnego. Przy czym musimy mieć na uwadze to, czy dziecko będzie zadowolone z prezentu?

Asortyment sklepów z zabawkami w dzisiejszych czasach zdecydowanie przepełniony jest ogromną ilością zabawek dla dzieci w każdym wieku. Ich wybór jest tak imponujący, że mogłoby się wydawać, iż wybranie idealnego prezentu dla pociechy, może być bardzo proste. Jednak to tylko pozory. Trzeba pamiętać o tym, że nie liczy się ilość, a jakość i preferencje malca. Bądź co bądź nie kupimy 8 letniej dziewczynce figurki batmana, a niemowlakowi zabawkowej kuchenki do gotowania. Niepodważalnie najbardziej popularnymi prezentami dla dzieci są lalki barbie, zabawkowe ciężarówki, pluszaki i słodycze, które są dostępne niemalże w każdym sklepie i stacji benzynowej. Jednak jeżeli mamy trochę więcej czasu na wybór ciekawego prezentu i chcemy przyczynić się do rozwoju dziecka lub do ofiarowania mu niezwykłej pamiątki – poszukajmy głębiej.
2.JPG
Jednym z ciekawszych pomysłów na ofiarowanie dziecku wyróżniającego się prezentu, jest wybór zabawek interaktywnych, przy których dziecko nabywa jakieś umiejętności i edukuje się poprzez właśnie zabawę. Jest to świetny prezent na tzw. „start” dla maluchów, którzy dopiero uczą się poznawać świat i z niego korzystać. Należy również pamiętać, że wybór odpowiedniego prezentu powinien wiązać się z odpowiednią okazją, dzięki której chcemy go podarować. Jeżeli np. będzie to Chrzest lub Komunia Święta, podarunek powinien być niejako związany symbolicznie. Dobrym wyborem byłaby tutaj jakaś pamiątka dla dziecka w formie personalizowanego albumu, ramki na zdjęcia lub jakiejś szklanej statuetki z grawerem. Jeżeli natomiast wybieramy się z okazji urodzin – tutaj wybór odpowiedniego prezentu rozkłada przez nami swoje ręce w geście powitania. Oczywiście prócz standardowych klocków dla chłopczyka i słodkiego misia dla dziewczynki, można pokusić się o zadanie bardzo ważnego pytania: Co tak naprawdę mogłoby się przydać takiemu dziecku? Uważam, że praktyczne prezenty są zawsze na miejscu i powinny być niejakim standardem obdarowywania, a przy wyborze odpowiedniego zawsze przychodzi niezawodna wyszukiwarka prezentowa, jaką jest Lovvi.pl. Żeby stworzyć dla dziecka niezapomniane urodziny, zamiast decydowania się na banalny, powtarzający się prezent w postaci zabawek, można sprezentować coś o wiele ciekawszego – przeżycia. Imprezę urodzinową można przenieść np. w świat zagadek, jaki oferuje nam niemalże każdy escape room dla dzieci. Będzie to zdecydowanie niesamowita odskocznia i urozmaicenie w życiu pociechy. Innymi ciekawymi pomysłami mogą okazać się np. przejażdżka quadem dla dzieci, jazda na kucyku lub na prawdziwym koniu w asyście opiekuna, laser tag (czyli taki paintball, ale laserowy). Tak naprawdę pomysłów na oryginalny i niezapomniany prezent jest wiele, nie ma co się ograniczać tylko do padarunków materialnych, ponieważ ofiarowanie dziecku niezapomnianej rozrywki i atrakcji przysporzy dziecku mnóstwo pozytywnej energii i emocji.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.