Blog » Suknie wieczorowe a typ sylwetki - jak dobrać kreację stosownie do figury?

Suknie wieczorowe a typ sylwetki - jak dobrać kreację stosownie do figury?

Bez względu na to, czy mówimy o imprezie noworocznej, eleganckiej kolacji w ekskluzywnym lokalu czy o weselu przyjaciółki, kobieta ma obowiązek wyglądać olśniewająco. Do każdej z wymienionych okazji, jak ulał pasują eleganckie suknie wieczorowe, ale te będą wyglądały dobrze tylko pod warunkiem, że każda z nas dopasuje kreację do typu swojej sylwetki. Na co zatem warto zwrócić uwagę, żeby mężczyźni nie mogli oderwać od nas oczu, a inne kobiety nie potrafiły ukryć zazdrości? 

Nie ma nieatrakcyjnych kobiet, są tylko te, ze źle dobraną kreacją. Te słowa, niczym mantrę, powtarzają najwybitniejsi styliści świata, a im nie sposób odmówić racji. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku jasne określenie słabych i mocnych stron swojej figury. Dzięki temu, w łatwy sposób można dobrać suknię wieczorową, która z całą pewnością wywoła "efekt wow". Nie wiesz jak się do tego zabrać? Służymy pomocą.

Suknie wieczorowe a figura - jakie są typy kobiecej sylwetki?

Dobór kreacji należy rozpocząć od określenia własnej figury. W świecie mody (i nie tylko), rozróżniamy cztery podstawowe rodzaje sylwetki - gruszkę, jabłko, klepsydrę i prostokąt.

Pierwsza z nich określa panie obdarzone stosunkowo wąskimi ramionami, małym biustem i szerokimi, wydatnymi biodrami.

Dla jabłka charakterystyczne są następujące cechy: obfity biust, wydatny brzuch, talia pozbawiona wcięcia, stosunkowo szczupłe nogi i ramiona.

Klepsydrę cechuje bardzo wyraźne wcięcie w talii, duży biust, szerokie ramiona i wydatne biodra.

Figura prostokąta, często nazywana też chłopięcą, charakteryzuje się brakiem wcięcia w talii oraz równą szerokością bioder i ramion. 

Jeżeli określiłaś już swój typ sylwetki, możemy przejść do wskazówek, dzięki którym suknie wieczorowe nie będą kryły przed tobą żadnych tajemnic.

Jak dobrać suknię wieczorową, właściwą dla danej sylwetki?

Mówi się, że idealną figurę może stworzyć tylko Photoshop i nie ma w tym krzty przesady. Każda z nas ma pewne mankamenty. Właściwy dobór kreacji polega na ich skutecznym maskowaniu przy jednoczesnym uwydatnianiu atutów, bo tych też przecież nam nie brakuje.  

Dla gruszki najlepsza będzie suknia idealnie opinająca biust i talię, za to delikatnie opływająca biodra. Wskazany jest wybór modelu bez ramiączek.

Jabłko powinno postawić na sukienkę typu empire. Głęboki dekolt wyeksponuje i jednocześnie "odciąży" biust, a podwyższona talia i wcięcie pod linią biustu będą odpowiedzialne za wydłużenie sylwetki. Jak ognia należy unikać sukienek z niską talią. Taki wariant, z całą pewnością nie będzie wyglądał korzystnie. 

Panie obdarzone figurą klepsydry doskonale prezentują się w sukienkach z głębokim dekoltem, obowiązkowo biegnącym w szpic. Do tego mocno podkreślona talia. Najlepiej postawić na kreację utrzymaną w wiecznie modnej czerni - pozwoli to optycznie odciążyć sylwetkę.

Po czerń nie powinny natomiast sięgać kobiety o figurze prostokąta. W tym przypadku, znacznie lepiej sprawdzą się żywe kolory. Najlepszy będzie fason obfitujący w marszczenia i z wiązaniem na szyi. Tak kombinacja doda sylwetce nieco krągłości.

 

Materiał mógł powstać dzięki sklepowi Navona.pl, w którego ofercie znajdują się między innymi suknie wieczorowe.

 

undefined

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.