Blog » Lentivu - innowacja w leczeniu wad wzroku

Lentivu - innowacja w leczeniu wad wzroku

Korekcja krótkowzroczności czy astygmatyzmu nie musi ograniczać się do okularów i soczewek kontaktowych. Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu™ to szybki, trwały i bezpieczny zabieg , dzięki któremu pozbędziesz się uciążliwej wady . Następnego dnia po zabiegu będziesz mógł wrócić do codziennych aktywności.

Co warto wiedzieć o tej metodzie? Dla kogo jest przeznaczona?

Co to jest Lentivu™?

Lentivu™ to najbardziej innowacyjna metoda korekcji wzroku, dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra.  Największą jej zaletą jest minimalna inwazyjność gwarantująca bezpieczeństwo zabiegu i pozwalająca wrócić do codziennych aktywności już następnego dnia. W trakcie zabiegu z przezroczystej, zewnętrznej części oka (rogówki), za pomocą lasera Visumax zostaje oddzielony jej mikroskopijny fragment o kształcie soczewki. Następnie lekarz okulista usuwa w bezbolesny sposób mikrosoczewkę przez kilkumilimetrową kieszonkę, co prowadzi do zmiany parametrów optycznych oka i trwałej korekcji wady wzroku.

Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest przejście rozszerzonego zestawu badań diagnostycznych, które lekarz okulista wykonuje przy użyciu specjalistycznych aparatów okulistycznych. Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu™ to najbardziej nowoczesna metoda korekcji wzroku, która przywraca ostrość widzenia w ciągu 24 sekund, a dzień po zabiegu pacjent może wrócić do aktywnego życia jak i uprawiania sportu.

Dlaczego zabieg mikrosoczewkowej korekcji wzroku jest uważany za bezpieczny?

Wysoki komfort i bezpieczeństwo pacjenta zapewniają trzy czynniki: doświadczeni lekarze okuliści, najnowszej generacji sprzęt i szereg badań specjalistycznych wykonywanych przed zabiegiem. Mikrosoczewkowa korekcja wzorku Lentivu™ spełni więc najwyższe wymagania każdego pacjenta. W klinikach Optegra jest już przeprowadzana od 3 lat. Jej efekty są niezwykle zadowalające. Mimo, że w naszym kraju metoda ta jest wciąż nowością to już zdążyła zyskać szerokie grono zadowolonych klientów, którzy dzięki niej raz na zawsze pożegnali się z okularami lub soczewkami kontaktowymi.

//www.optegra.com.pl”

Dla kogo jest przeznaczona mikrosoczewkowa korekcja wzroku?

Do zabiegu mikrosoczewkowej korekcji wzroku kwalifikuje się większość pacjentów z krótkowzrocznością (od 0,75 D do -10 D) i astygmatyzmem (do 5,0 D). Z racji tego, że jest to najmniej inwazyjna i najkrótsza metoda korekcji wzroku, szczególnie poleca się ją osobom aktywnym.

Czym różni się zabieg Lentivu™ od metody laserowej korekcji wzroku?

Ze względu na minimalną inwazyjność tej metody, zdecydowanie szybciej wrócisz do codziennej aktywności czy uprawiania sportu niż w przypadku tradycyjnej korekcji laserowej. Po wykonaniu zabiegu Lentivu™ pacjent równie szybko odczuwa poprawę ostrości widzenia. Często już dzień po zabiegu można wrócić do pracy, uprawiać sport, prowadzić samochód, a panie bez problemu mogą pozwolić sobie na wykonanie makijażu. Na sali zabiegowej pacjent spędza zaledwie kilka minut, a sam zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny.

Obawy dotyczące korekcji wzroku

Oko to delikatny narząd ciała, więc jest zupełnie zrozumiałe, że odczuwamy niepokój związany z ingerencją w jego struktury. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że do tak czułego aparatu zostały opracowane precyzyjne metody korekcji wzroku wykonywane przez specjalistyczne urządzenia najnowszej generacji. Laserowa korekcja wzroku to nie operacja, a szybki i skuteczny zabieg, podczas którego nie ma żadnej ingerencji we wnętrze oka, a tylko w najbardziej zewnętrzną jego część – rogówkę. W Internecie nie brakuje wielu nieprawdziwych opinii i mitów dotyczących korekcji wzroku, choć tego typu zabiegi są z powodzeniem przeprowadzane w Polsce od 20 lat. W porównaniu do innych zabiegów, mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu™ wyróżnia minimalna ingerencja i dyskomfort w trakcie i po zabiegu oraz ograniczenie ryzyka suchego oka. Dużym osiągnięciem jest też maksymalne skrócenie czasu trwania zabiegu.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.