Blog » Dlaczego warto kupić ubrania i kosmetyki podczas Black Friday?

Dlaczego warto kupić ubrania i kosmetyki podczas Black Friday?

Każdego roku Black Friday wywołuje wielkie emocje. Promocje, zniżki, rabaty, specjalne oferty – łatwo można pogubić się w tym wszystkim i dać się ponieść wirowi konsumpcji. Ale czy te atrakcje są rzeczywiście takie korzystne?

Czym jest Black Friday?

Na samym początku dzień największych wyprzedaży w Stanach Zjednoczonych przypadał w czwarty piątek listopada. Szybko jednak Black Friday przedłużył się o cały weekend, aż do niedzieli. W kolejnych latach właściciele sklepów internetowych po festiwalu zakupowym w sklepach stacjonarnych wprowadziły w poniedziałek swoje cyber promocje (stąd nazwa Cyber Monday). 

Obecnie granica między zakupami online i offline stopniowo się zaciera, a wiele sklepów uruchamia promocje od piątku do niedzieli, w myśl stwierdzenia Black Week. 

Dlaczego warto czekać na Black Friday?

Ze względu na atrakcyjne promocje i obniżki cen asortymentu, dzień wyprzedaży przypadający pod koniec listopada daje możliwość zrobienia oszczędnych zakupów bez rezygnowania z jakości produktów. Porównanie cen kosmetyków czy ubrań w poszczególnych sklepach internetowych lub na platformach handlowych, np. Allegro, które przygotowało dedykowaną sekcję o nazwie Black Friday pozwala na wybranie oferty optymalnej cenowo. Warto jednak pamiętać o zachowaniu zakupowego rozsądku, ponieważ liczne zniżki mogą doprowadzić do nadmiernego konsumpcjonizmu. W tym celu możemy przygotować listę najpotrzebniejszych rzeczy, które chcemy kupić oraz określić budżet, jaki przeznaczymy na zakupy. 

Black Friday czy Black Week stwarzają okazję do zainwestowania w droższe i lepsze jakościowo sprzęty AGD, kosmetyki, elektronikę czy wyposażenie domu. Wysokiej jakości telewizory, markowe ubrania czy perfumy możemy wtedy kupić w bardzo atrakcyjnych cenach – niektóre promocje sięgają nawet 70%! Wyprzedaże są też dobrym momentem do rozpoczęcia poszukiwań gwiazdkowych upominków dla przyjaciół i rodziny. W tym czasie różnorodne świąteczne prezenty są naprawdę mocno przecenione, dlatego też warto wcześniej zaplanować świąteczne zakupy. Korzystając z takiej okazji oszczędzimy sobie również nerwów w czasie przedświątecznej gorączki. Chcesz przetestować potencjalny prezent przez jego zakupem? Skorzystaj z ofert promocyjnych dostępnych w placówkach stacjonarnych podczas Black Friday. A jeśli preferujesz przemyślane i racjonalne zakupy, możesz również zapoznać się z ofertą wyprzedaży internetowych.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.