Lista blogów » Anrika i szafa gra

Ugly Fashion ? Brzydka moda ?

Zobacz oryginał
cvfv.jpgNa przestrzeni kilku ostatnich lat bardzo dużo podziało się w modzie. Samo pojęcie moda zmieniło się o 240 stopni. Pamiętam jeszcze będąc dzieckiem jak modne było kilka tendencji, a teraz jest ich  kilkadziesiąt jednego sezonu. Na przykład będąc dzieckiem modny był kolor brązowy i turkusowy, a także spódnice falbaniaste.  Wtedy gdy była na to moda wszyscy jak z jednej fabryki chodzili w turkusowych bluzeczkach i brązowych spódnicach sztruksowych, satynowych, dłuższych, krótszych. Wyglądało się w tym pięknie i kobieco a każdy bez dyskusji wiedział, że to jest modne.
W dzisiejszych czasach jest ogromna przepaść między światem mody a światem osób, które tej mody nie śledzą. Możemy nawet zauważyć to idąc ulicą. Gdy ubierzemy się w największe trendy to większa liczba osób nas wyśmieje, a tylko nisza osób, które wiedzą co w modzie piszczy nas pochwali, zaś idąc ulicą w kiczowatej sukieneczce i klasycznych szpileczkach większość osób się zachwyci a nisza miłośników mody nas wyśmieje. A kiedyś nie było takiej przepaści każdy wiedział co jest modne i to pochwalał.
Słyszę nawet od moich przyjaciół spoza branży modowej, że teraz to co jest brzydkie to jest modne a co jest ładne to kiczowate.
Moja jedna z najlepszych koleżanek nawet nie chce robić zakupów w Zarze, Stradivariusie czy Bershce, bo twierdzi, że tam są za modowe ubrania i jej się nie podobają bo, Ona wybiera zawsze klasykę.
Sportowe buty od Balenciagi, które kosztują ponad 3 tysiące i fashionistki wzdychają do nich z zachwytu a jeszcze chętniej je noszą. Przez resztę osób są wyśmiewane, że są brzydkie i nazywane butami amerykańskich emerytów.
W modzie zanika sylwetka damską,bo domy mody lansują kroje oversizowe często uniseksowe. Już spełniła się przepowiednia Sybilli, że ,, nie odróżni się kobiety od faceta" i tak się też stało. Po wybiegach chodzą łyse modelki w ogromnych ubraniach przypominających bardziej męskie niż damskie kroje.
Zrobił się wielki podział na ludzi modnie ubranych i tych kiczowato.
A największym paradoksem jest to że modnie ubrany, dla kiczowatego jest brzydko ubranym. No bo przecież moda jest ,,brzydka'' a kicz ,,ładny".
Mnie o dziwo te ,,brzydkie'' ubrania się podobają ....
A Wy nosicie ,,brzydkie" modne czy te mniej modne i ładniejsze?


BN-OJ412_0716VE_8H_20160607141745.jpg
1476375438_7l5fqs_600.jpg


VETEMENTS-1000x600.jpg


a8bp7a26997948273405.jpeg


1209513.jpg


prace-studenta-pierre-louis-auvray-kosmi


vetements_yupnyc.png


VetementsxCarhartt.jpg
vetements-influence-fashion-industry-5.j


Vetements.jpg


vetements-x-dhl-nssmagcover.jpg


W_QktkpTURBXy8yM2NmN2E4NGE3MzU4YTA3NmI4O


tapp.png


kolekcja-balenciaga-ss-2018.jpeg


vyu.jpg


productsBG-copy.jpg


rrrr4.jpg


703228_1503476503.jpgMiłego czytania i oglądania,
Anrika i szafa gra,

d98msrvr7yufgraoewcg.jpgZaloguj się, żeby dodać komentarz.