Lista blogów » Xavilove

Słownik obrazkowy od EDGARD – niemiecki dla dzieci

Zobacz oryginał

Choć chciałam Wam teraz zaprezentować inną książkę do nauki niemieckiego – dla dorosłych –  padło na polsko-niemiecki słownik obrazkowy dla dzieci. Może to wyda Wam się dziwne, ale dużo częściej sięgam po książki dziecięce aniżeli te przeznaczone bardziej dla mnie. Jest to chyba spowodowane brakiem czasu dla samej siebie.

 

Polsko-niemiecki słownik obrazkowy dla dzieci wyd. Edgard

Książ formatu A4 z przyciągającą wzrok grubą okładką bywa częstym gościem naszych rodzinnych zabaw. Studiujemy ją zwłaszcza dlatego, że mieszkamy w Niemczech, a syn do przedszkola poszedł bez grama znajomości języka obcego… . Słownik obrazkowy zawdzięczamy wydawnictwu EDGARD, które ma całe mnóstwo naprawdę dobrych książek do nauki języków nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. W poście niemiecki dla dzieci pokazałam Wam świetne karty z nauką stu pierwszych słówek, które również zostały wydane przez Edgard – jeśli jeszcze nie widzieliście mojej recenzji, zajrzyjcie koniecznie – te karty to sympatyczny pochłaniacz czasu, który bawi i uczy.

Słownik obrazkowy / niemiecki dla dzieci- DLA KOGO?

Słownik obrazkowy przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-10 lat; mój syn ma 3,5 roku, a książka naprawdę mocno go wciągnęła. I choć nie wykorzystujemy jej potencjału całkowicie – o czym za chwilę napiszę – czerpiemy ogromną radość ze studiowania każdej jednej strony. Śmieszne obrazki bardzo przyciągają uwagę, a nazywanie poszczególnych rzeczy sprawia nam wielką frajdę. I tak chyba powinna wyglądać nauka; powinna być pozbawiona przymusu oraz otoczona uśmiechem. Moim zdaniem słownik ten idealnie sprawdzi się zarówno u malutkich dzieci, których zafascynują same obrazki, jak i u tych, które potrafią już czytać. A to dlatego, że…

niemiecki-dla-dzieci-1.jpg

s%C5%82ownik-obrazkowy-dla-dzieci.jpgs%C5%82ownik-obrazkowy.jpg

Co skrywa w sobie słownik obrazkowy Edgard?

Polsko-niemiecki słownik obrazkowy dla dzieci skrywa w sobie nie tylko całą masę kolorowych i zabawnych ilustracji, ale również różnorodne ćwiczenia i łamigłówki. I to właśnie dzięki nim nasza nauka – mówię tutaj już raczej o starszych dzieciach – nie będzie „sucha”. Nie ma nic lepszego niż utrwalenie swojej wiedzy poprzez ćwiczenia uzupełniające, a takich znajdziemy na końcu książki caaaałe mnóstwo. I właśnie to miałam na myśli pisząc, że to starsze dzieci wykorzysta potencjał słownika obrazkowego w stu procentach; maluchy niestety nie poradziłyby sobie z zadaniami oferowanymi przez Edgard.

Kolejną rzeczą jaką zawiera w sobie, a właściwie wraz ze sobą ta książka – to możliwość pobrania nagrań MP3, które zadbają o poprawną wymowę słówek zawartych w całym słowniku obrazkowym. Myślę, że to dodatek idealny, gdyż z autopsji wiem, że wymawiając dane słowo źle, nie zawsze zostaniemy zrozumieni nawet przez rodowitych Niemców.

s%C5%82ownik-obrazkowy-niemiecki-dla-dzis%C5%82ownik-obrazkowy-niemiecki.jpg

A Ty posiadasz w domu jakiś słownik obrazkowy w obcym języku? Jeśli nie koniecznie rozważ zakup, koszt książki na jezykiobce.pl to ok. 29,99zł – myślę, że cena nie jest wygórowana, a radości z posiadania tegoż słownika będzie całe mnóstwo.

 

Artykuł Słownik obrazkowy od EDGARD – niemiecki dla dzieci pochodzi z serwisu XaviLove.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.