Lista blogów » MONA BY FASHION

Italian Chic, czyli pełnia kobiecości

Zobacz oryginał
monabyfashion_1.jpg


Pierwszy raz na wakacjach we Włoszech byłam w 2011 roku. Wraz z przyjaciółmi przemierzyłam kraj pizzy i spaghetti od jeziora Gardy na północy, przez Weronę, Padwę, Wenecję, Pizę, Rzym, Neapol aż do Pompei. Następnie wracaliśmy wschodnim wybrzeżem odwiedzając: Vasto, San Marino i Bolonię. Ponad dwutysięczną kilometrową trasę po włoskich drogach wspominam z wielkim sentymentem. Do dziś mam przed oczami pewien obraz: późno popołudniowy spacer po ulicach Werony. Słońce już powoli zachodzi, a my zaglądamy do domu słynnej Julii Shakespear'a. Na ulicach powoli zaczyna robić się tłoczno. Włosi zmierzają na wieczorne uczty (a potrafią jeść kolację kilka godzin :), kiedy nagle poczułyśmy się z moją przyjaciółką jak na pokazie mody. Cudowne, zmysłowe włoszki dookoła - nie wiedziałyśmy na którą mamy patrzeć. Każda piękna, ubrana w sukienki, spódnice lub kombinezony, wszystkie przy tym ponętne, kobiece i pewne siebie. Biło od nich jakimś tajemniczym blaskiem.

Włoszki lubią ubrania, które podkreślają ich kształty, dlatego idealną włoską sylwetką jest klepsydra. Chcą intrygować i uwodzić. Kochają czerń i czerwień, wybierają kroje podkreślające talię i eksponujące biust. Chcą wyglądać dobrze i tak samo się czuć przez cały dzień. 

W dzisiejszej stylizacji czułam się własnie jak włoszka. Ponętna, tajemnicza i szczęśliwa. Myślę, że uda Wam się odczytać mój nastrój z dzisiejszych zdjęć, a także że to uczucie lekkości, szczerości i delikatności widać gołym okiem.

Moje drogie, w jakich ubraniach czujecie się kobieco i zmysłowo? A może wystarczy soczysta czerwień na ustach, aby tak się poczuć? Czekam na Wasze komentarze :)

Jeśli szukacie ultrakobiecych ubrań to pamiętajcie o 10% zniżce na cały asortyment do sklepu Lemoniade. Wystarczy, że podczas zakupów wpiszecie hasło: MONIKA :)

monabyfashion_2.jpg
monabyfashion_3.jpg
monabyfashion_5.jpg
monabyfashion_6.jpg 
monabyfashion_7.jpg
monabyfashion_8.jpg
monabyfashion_9.jpg
monabyfashion_10.jpg
monabyfashion_11.jpg
monabyfashion_13.jpg
monabyfashion_12.jpg

kombinezon/overalls - Lemoniade [tutaj]
koszyk/bag - Zara
buty/shoes - Sergio Bardi [tutaj]
zegarek/watch - Daniel Wellington
bransoletka/bracelet - Solar
apaszka/scarf - no name
naszyjnik/necklace - Bijou Brigitte
kolczyki/earrings - Apart

monabyfashion_14.jpg

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.