Lista blogów » Lumpola Style

Dzikie Dziecko zrobione na szaro / Wild Child made in grey

Zobacz oryginał


A little bit in English below :)


5%2Bszary%2B8%2Btak%2Bgotowe.jpgGdzie się podziało Dzikie Dziecko ?

Ta stylizacja przeszła poważną ewolucję i od pierwszego zamysłu zostały z niej tylko spodnie ;) Najpierw były zestawione elegancko, z czerwoną połyskliwą, pudełkową kurtką i szpilkami. Pod wpływem Madzi Ścierskiej dodałam sportowy T-shirt z nadrukiem, a potem wszystko się posypało, i poszło w stronę sprawdzonego kolorowo zestawu jasnej szarości z odrobiną różu:) Napis na koszulce brzmi "WILD CHILD" i mówi o czymś, czego bardzo brakowało mi w dzieciństwie, i teraz to w sobie z radością oczywiście dziką odkrywam i z determinacją kultywuję :) Dziecko było ze mnie wcale nie dzikie, tylko grzeczne, poukładane i uległe, takie właśnie szare, w przeciwieństwie do mojej młodszej, średniej siostry Kasi. Nawiązując do poprzedniego posta gdzie wspominałam już o moich związkach z muzyką, o naszych charakterach w dzieciństwie świadczy pewien fakt. Jako dziewczynki z tzw. dobrego domu, albo, bo może taki był wtedy trend, zostałyśmy zapisane na prywatne lekcje nauki gry na pianinie. Ja nie mając do tego absolutnie zdolności i serca, grzecznie uczęszczałam na nie przez 8 lat szkoły podstawowej, by na koniec umieć zagrać przez krótką chwilę Yesterday Beatlesów i kołysankę Gershwina z Porgy & Bess. Kasia właścicielka tzw. ucha absolutnego, "wypisała się" po pierwszej lekcji, bo pani jej się nie spodobała, i tak zakończyła się jej kariera muzyczna, bo nikt nie miał sił z nią walczyć. Kiedy ja się grzecznie uczyłam, Kasia wspinała się na każde drzewo i wisiała na każdym płocie, a sąsiadka pocieszała przerażoną mamę, że przecież widać, że brud na niej jest "świeży" :) Gdy na komersie po maturze zostałam oficjalnie dziewczyną mojego przyszłego męża i nocą wdrapałam się z nim pierwszy raz w życiu na czereśnię, Kasia stwierdziła, że skoro podjęłam takie poważne ryzyko ...."to musi być miłość" ;) Dlatego mogę z całą pewnością stwierdzić, że dziś jestem dużo bardziej Dzikim Dzieckiem niż wtedy, choćby z torebką na głowie, i mogę śmiało zakładać takie T-shirty, bo przecież ubiór powinien odzwierciedlać osobowość, przynajmniej jej aktualny etap rozwoju :) No i podobno, jak Cię widzą, tak Cię piszą ;) Chyba nie skłamię jeśli dodam, że Kasia dziś jest dużo poważniejsza i bardziej poukładana ode mnie. Po prostu Dzikie Dziecko mieszka w nas i prędzej, czy później trzeba mu pozwolić zaistnieć, a nawet się wyszumieć, dodam od siebie siebie  "bez umiaru" :)

Trochę o stylizacji

Moja dzisiejsza stylizacja to garniturowe rozszerzane dołem spodnie w jasnoszarą kratę z delikatną różową nitką, warstwowo założone T-shirty, bladoróżowy z krótkim rękawkiem, i bezrękawnik biały z szarym napisem. Na wierzch zarzuciłam prosty flauszowy szary płaszcz, dodałam brudno różowe, zamszowe sandały na drewnianym obcasie i platformie oraz moją brudnoróżową malutką, pikowaną torebkę na łańcuszku. Ostatnie kilka fotek, to mój bardzo desperacki akt odwagi, czyli wersja na sportowo, w białych tenisówkach. Desperacki, bo się sobie tak plaskato nie podobam, a podobanie się sobie wciąż mi nie jest obojętne :( To wersja modna i wygodna, ale jak napisała słusznie Madzia Ścierska dla długonogich dziewczyn. Słońcu też się raczej nie podobało, bo wolało prześwietlić te fotki na maksa ;)

Jak zawsze zapraszam do oglądania i serdecznego komentowania :)
a także do polubienia mojej strony na fb: LUMPOLA STYLE

A LITTLE BIT IN ENGLISH

My outfit today consists of flared light grey check suit trousers (with a subtle light pink thread running through the fabric), two layers of T-shirts: a short-sleeved light pink one and a white sleeveless T-shirt with a grey inscription on top. I flung a simple grey fleece coat over my shoulders, put on dirty pink suede wood platform heels and added a dirty pink quilted handbag on a chain. How do you like it?


Dziś wszystko co mam na sobie pochodzi z second-handów.
Today I'm wearing everything from second-hand shops.

spodnie/trausers - ORSEY
różowy/pink T-shirt - CRAFTED
biały/white T-shirt - NEW LOOK
płaszcz/coat - SHEIN
buty/shoes - DIVIDED
torebka/bag - ATMOSPHERE
tenisówki/tenis shoes - PEACOCKS

5%2Bszary%2B2%2Btak%2Bgotowe.jpg


5%2Bszary%2B25%2Bwybrane%2Bgotowe.jpg


5%2Bszary%2B21%2Btak%2Bgotowe.jpg

5%2Bszary%2B6%2Btak%2Bgotowe.jpg

5%2Bszary%2B12%2Btak%2Bgotowe.jpg

5%2Bszary%2B5%2Btak%2Bgotowe.jpg

5%2Bszary%2B10%2Btak%2Bgotowe.jpg

5%2Bszary%2B14%2Btak%2Bgotowe.jpg

5%2Bszary%2B20%2Btak%2Bgotowe.jpg

5%2Bszary%2B18%2Btak%2Bgotowe.jpg


MODNIE I WYGODNIE ALE ...


5%2Bszary%2Btrampki%2B36%2Btak%2Bwybrane

5%2Bszary%2Btrampki%2B21%2Btak%2Bwybrane

5%2Bszary%2Btrampki%2B13%2Btak%2Bgotowe%

3%2Bszaro%25C5%259B%25C4%2587%2B25%2Btak

3%2Bszaro%25C5%259B%25C4%2587%2B42%2Btak


Zaloguj się, żeby dodać komentarz.